Milli Vanilli: powstał dokument o jednym z największych muzycznych skandali lat 90. Premiera już w czerwcu

i

Autor: SkyShowtime Milli Vanilli: powstał dokument o jednym z największych muzycznych skandali lat 90. Premiera już w czerwcu

Ciekawe zapowiedzi

Powstał dokument o jednym z największych muzycznych skandali lat 90. Premiera już w czerwcu

2024-05-16 18:42

Kto nie lubi dobrego skandalu? No, przynajmniej w telewizji. A tak się składa, że w czerwcu w SkyShowtime ukaże się film dokumentalny o Milli Vanilli – zespole, który narobił sporo szumu na przełomie lat ’80 i ’90, a potem skończył dość… tragicznie.

Milli Vanilli to niemiecki zespół muzyczny, którego debiutancki album sprzedał się w 30 milionach egzemplarzy i zgarnął statuetkę Grammy, którą później… musieli zwrócić (jako jedyni w historii). Powód? Mistyfikacja.

SPRAWDŹ TEŻ: Powstaje pierwszy hollywoodzki film na Antarktydzie. W głównej roli Anthony Hopkins!

“Milli Vanilli” – SkyShowtime zapowiada dokument o wielkiej muzycznej dramie z lat ‘90

Playback, oszustwa, łapówki i tragiczny koniec jednego z “wokalistów” – tak w dużym skrócie można opisać historię Milli Vanilli. Choć podejrzenia i dziwne pogłoski pojawiły się już w 1998 roku, zespół piął się na szczyt, by wkrótce boleśnie z niego spaść. W 1990 roku okazało się bowiem, że wokaliści (Fabrice “Fab” Morvan i Robert “Rob” Pilatus) wcale nie śpiewali piosenek, które im przypisywano. Zrobiła się z tego gruba afera, którą teraz na tapet wzięli filmowcy. Już na początku czerwca ukaże się film dokumentalny poświęcony niesławnej formacji, którą próbowano nawet reaktywować, ale bez większego powodzenia. W oficjalnym opisie filmu czytamy:

Od błyskawicznego wzlotu do upadku na oczach całego świata – ten fascynujący dokument prezentuje nieznane informacje o słynnym popowym duecie Milli Vanilli i skandalu, jaki wybuchł w latach 90., kiedy okazało się, że tak naprawdę śpiewał za nich ktoś inny.

Premiera dokumentu “Milli Vanilli” odbędzie się już 1 czerwca w SkyShowtime.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz

Najlepsze dokumenty o seryjnych mordercach. TOP5 produkcji wartych obejrzenia

10 aktorów, o których nie wiedzieliście, że są muzykami | To Się Kręci #35
Listen on Spreaker. Źródło: Powstał dokument o jednym z największych muzycznych skandali lat 90. Premiera już w czerwcu