Google

i

Autor: Google

Google

Google Project Gameface pozwoli sterować grami za pomocą twarzy — oto jak to działa

2024-05-16 9:52

Jedną z najciekawszych dla graczy rzeczy, które Google ogłosiło podczas I/O 2024, jest „Project Gameface”, funkcja typu open source, która pozwala sterować „myszą do gier” na systemach Android za pomocą twarzy.

Project Gameface rewolucją nie tylko w gamingu

W tej chwili Project Gameface to funkcja ułatwień dostępu, dostępna tylko dla programistów. Zatem to wyłącznie od nich zależy, czy finalnie zostanie ona faktycznie zintegrowana z grami mobilnymi na Androida. Ideą Project Gameface jest wykorzystanie kamery urządzenia i zestawu mimiki pochodzącej z interfejsu API wykrywania punktów orientacyjnych twarzy MediaPipe. Wyrażenia te są następnie wykorzystywane do kontrolowania „kursora” (lub tego, co uchodzi za niego na ekranach dotykowych Androida), poprzez tłumaczenie ruchów twarzy i głowy na rzeczywiste polecenia.

Czytaj też: iPhone i iPad sterowany oczami. Teraz to możliwe! Sprawdź, jak działa sztuczna inteligencja Apple

Programiści będą mogli także konfigurować i dostosowywać sposób, w jaki te polecenia faktycznie będą działać, zwracając uwagę na możliwość dostosowania wyrażeń, rozmiaru gestów, szybkości kursora i nie tylko. Ta funkcja nie będzie dotyczyć wyłącznie gier, ponieważ Google współpracuje z Incluzzą, aby oferować Project Gameface w innych miejscach – na przykład w pracy, szkole i sytuacjach towarzyskich.

Miejmy nadzieję, że programiści z Google potraktują tą funkcję poważnie i zaoferują tego rodzaju możliwość kontroli gestami w większości swoich aplikacji.

Technologiczny Przegląd Tygodnia - odc. 6

QUIZ: iPhone czy Samsung? Który telefon bardziej do ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 8
Jaki jest Twój wiek?
Źródło: Google Project Gameface pozwoli sterować grami za pomocą twarzy — oto jak to działa