Chris Hemsworth

i

Autor: Rex Features/East News

Takich mężczyzn chcą kobiety? Muszą mieć "spojrzenie łowcy"

2023-06-09 15:23

Wysoki brunet? Ostry niegrzeczny chłopak o rozmarzonym spojrzeniu? Może subtelny drań pachnący drogą whiskey i cytujący poezję beatników? Nie, oto mamy kolejny kanon urodzy jeśli chodzi o mężczyzn i jego centralnym punktem nie jest sześciopak na brzuchu, fryzura czy tatuaże. To "coś" ma teraz dawać mężczyznom spojrzenie.

Trendy w urodznie mężczyzn i kobiet zmieniają się bardzo szybko. Pamiętacie model piękna ze Złotych Czasów Hollywood? Dziś zapewne miałby problem ze znalezieniem ubrań w swoim rozmiarze. Dzisiejsze wyrzeźbione na siłowniach i suplementach sylwetki? W średniowieczu nie wzbudzałyby tak wielkiego zainteresowania. Z kolei wysokie czoła czasów elżbietańskich? Dziś raczej nie zachwycają, nie wspominając o rubensowskich "Trzech gracjach", które dziś uznano by zapewne za przesadnie ciałopozytywne. Dlatego czytając o nowych trendach warto złapać dystans. Najlepiej kilkuset lat.

W mediach opisujących i podsumowujących trendy w mediach społecznościowych pojawiły się opisy interesującego zjawiska. Jak wiemy nie od wczoraj, prezentowanie zdjęć i filmików na Instagramie czy TikToku to najczęściej po prostu pieszczenie własnej próżności. Wiadomo, każdemu się robi milej, gdy widzi pozytywne komentarze i ikonki polubień pod własnym wizerunkiem. Jak uzyskać ich więcej? Otóż jak opisuje Vice, najnowszym trendem jest "spojrzenie łowcy". Chodzi o charakterystyczne mrużenie głęboko osadzonych oczu, które ma być z jednej strony męskie, z drugiej drapieżne, zdecydowane i trochę dzikie. Przykłady? Internauci podają między innymi spojrzenia Chrisa Hemswortha, Davida Gandy'ego oraz Roberta Pattinsona. To właśnie oni mają patrzeć na nas niczym gepard na antylopę zaraz przed rozpoczęciem ostatecznego pościgu.

Właściwie nic w tym złego, dopóki moda nie przybiera postaci ekstremalnej w postaci gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na zabiegi plastyczne. Vice wymienia wiele mediów społecznościowych, gdzie nie brakuje sfrustrowanych głosów: "nie jestem atrakcyjny, bo nie mam takiego spojrzenia". Między innymi na TikToku można znaleźć poradniki jak wyrobić sobie "hunter eyes" albo pozbyć się "prey eyes", które mają być cechą uniemożliwiającą bycie przystojnym. Zabawnym paradoksem jest to, że takie właśnie ma posiadać wedle teh dychotomii aktor Timothee Chalamet, który ma miliony fanów i fanek na całym świecie.

Porad na uzyskanie odpowiedniego kształtu oczu jest sporo, a królują oczywiście zachęty do korzystania z zabiegów chirurgii plastycznej. Według Vice właściciele klinik już obserwują napływ całęj fali chętnych na "zmężnienie" twarzy właśnie poprzez korektę oczu i ich najbliższego otoczenia.

Najbardziej ekstremalnym trendem jest tak zwane miażdżenie gości, czyli próba rozbijania kości policzkowych i żuchwy, by wymusić zmianę kształtu twarzy na bardziej "męski". Choć jest to przede wszystkim dowcip, który ma obśmiać zbyt skoncentrowanych na urodzie internautów, okazuje się, że w serwisie Reddit można znaleźć relacje użytkowników, który próbowali tego naprawdę.

Będąc miłośnikami muzyki, której piękno tkwi w tysiącach gatunków i aranżacji, jesteśmy zwolennikami różnorodności, także w typach urody kobiet i mężczyzn. Nie ma i nie było nigdy jednego idealnego modelu, nikt nie powinien mieć na podstawie cech wyglądu zamkniętej drogi do samoakceptacji. A jeśli wydaje się Wam to jedynie pustym stwierdzeniem, sprawdźcie jak zmieniały się kanony piękna tylko przez ostatnie 100 lat. To dopiero pozwala nabrać dystansu.

The War on Drugs w wywiadzie dla Eska ROCK