Obiekt na Księżycu

i

Autor: https://twitter.com/AJ_FI Obiekt na Księżycu

TAJEMNICZA "CHATKA" NA KSIĘŻYCU - łazik odkrył dziwny obiekt na Srebrnym Globie [FOTO]

2021-12-07 13:40

Chiński łazik Yutu 2, który bada niewidoczną z Ziemi stronę księżyca, odkrył tajemniczy obiekt na powierzchni naszego naturalnego satelity. Sześcienny przedmiot nazwano "tajemniczą chatką". W najbliższym czasie pojazd księżycowy przyjrzy jej się bliżej. Szczegóły w naszym artykule.

"Tajemnicza chatka" - tak chińscy naukowcy nazwali obiekt odkryty na Księżycu przez łazik Yutu 2. Lądownik z maszyną osiadł na Srebrnym Globie w styczniu 2019 roku i od tamtego czasu bada jego powierzchnię. Ostatnie odkrycie stanowi dla operatorów misji nie lada zagadkę. Na zdjęciach przesłanych na Ziemię wyraźnie widać obiekt kształtem zbliżony do sześcianu. Nie wiadomo jednak, czym on dokładnie jest. Andrew Jones, dziennikarz śledzący rozwój chińskiego programu kosmicznego, napisał na Twitterze, że łazik znajduje się około 80 metrów od obiektu. Donosi również, że w najbliższym czasie pojazd ruszy w stronę znaleziska.

Poradnik Zdrowie - Zmęczenie

Tajemniczy obiekt na Księżycu - "To nie obelisk ani obcy"

Yutu-2 wylądował w kraterze Von Kármána, który znajduje się po niewidocznej z Ziemi stronie Księżyca. Tam też odkrył "tajemniczą chatkę". Andrew Jones od razu zaznacza, że nie jest to "obelisk ani obcy". Ciężko jednak stwierdzić, czy jest to zwykły księżycowy głaz. To jednak prawdopodobne. Kamienie dużych rozmiarów są niekiedy wydobywane na powierzchnię Księżyca po uderzeniu meteorytu. Zdjęcia obiektu zobaczycie poniżej.

Źródło: TAJEMNICZA "CHATKA" NA KSIĘŻYCU - łazik odkrył dziwny obiekt na Srebrnym Globie [FOTO]