Kapibara

i

Autor: Sergio Pitamitz/VWPics/UIG Nature Environment/East News

Ta piosenka może zostać następczynią "Baby Shark"! Trwa internetowy szał na kapibary

2023-10-11 13:51

Jeśli nie dopadł Was wiralowy kawałek "Baby Shark" to możecie mówić o szczęściu. Jeszcze niedawno każdy rodzic znał go doskonale, bo prosta melodia i tekst pojawiały się dosłownie wszędzie, a dzieciaki podchwytywały go niezwykle szybko. Wszystko wskazuje na to, że mamy następcę tej piosenki, a jej bohaterkami są sympatyczne gryzonie.

Kapibary mają nazwę, którą nie każdemu jest łatwo wymówić. Do tego są psich rozmiarów, a jednak należą do gryzoni i są krewniakami kawii domowej (nazwanych zwyczajowo w Polsce świnkami morskimi). Znajdziecie je przede wszystkim w Ameryce Południowej, jednak dzięki internetowi stały się popularne na całym świecie. Są bohaterkami niezliczonej ilości memów, filmików, a teraz także piosenki. Dlaczego? Najwyraźniej dla ludzi wyjątkowo sympatyczne wydaje się stoickie oblicze zwierzątka, szczególnie podczas zażywania kąpieli, oraz fakt, że jest wyjątkowo pokojowe. Oczywiście w razie zagrożenie potrafią podrapać i pogryźć, ale jako roślinożercy słyną z wyluzowania.

Jakiś czas temu wrocławskie ZOO donosiło o tym, że właśnie ten zwierzak stał się najczęściej odwiedzanym przez dzieci w ogrodzie. Tymczasem za sprawą rosyjskiego twórcy Сто-Личный Она-Нас piosenka o tym zwierzaku szybko stała się niesamowicie popularna. Najpierw zdobyła miłośników na popularnym wśród dzieci i młodzieży portalu Tiktok, a potem rozlała się na inne media społecznościowe. Uprzedzamy – słuchacie jej na własne ryzyko, strasznie mocno wgryza się w pamięć i nie chce wyjść!

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - Polska