Stan zębów Polek i Polaków. Dr n.med. Monika Pordes w rozmowie o tym, dlaczego tak słabo idzie nam dbanie o piękny uśmiech

i

Autor: Materiały prasowe Nowy odcinek "Drogowskazów"!

Stan zębów Polek i Polaków. Dr n.med. Monika Pordes w rozmowie o tym, dlaczego tak słabo idzie nam dbanie o piękny uśmiech

2022-08-19 11:18

Mówi się, że zęby są wizytówką człowieka. Niestety, najnowsze badania wskazują, że statystyczny Polak nie radzi sobie najlepiej z dbaniem o swoje uzębienie. Popkultura od dawna pokazuje nam dentystów jako “strasznych lekarzy” - wystarczy wspomnieć takie postaci jak Detektyw Monk czy Karol Krawczyk z serialu “Miodowe Lata”, którzy przeraźliwie bali się wizyt u stomatologa. Z czego jeszcze może wynikać fakt, że Polakom tak słabo idzie dbanie o piękny uśmiech? Więcej o tym w rozmowie z Michałem Poklękowskim opowie dr n.med. Monika Pordes. Zapraszamy na najnowszy odcinek “Drogowskazów!

Statystyczny Polak po 30 roku życia ma już tylko 22 zęby. Z powodu wieloletnich zaniedbań 4 procent Polaków w wieku między 35, a 44 rokiem życia nie ma zębów wcale, a wśród tych po 65 roku życia jest to aż 25 procent. Sytuacja się powoli poprawia, ale powodów do zadowolenia jeszcze nie ma. Dlaczego tak słabo idzie nam dbanie o piękny uśmiech? Co robimy nie tak "pielęgnując" nasze zęby? Jak przedłużyć ich życie i piękny zdrowy wygląd? Czy zawsze trzeba pozbywać się ósemek? Czy wszystkie zabiegi stomatologiczne są bezbolesne? W jakich sytuacjach zaniedbane zęby mogą nawet doprowadzić do śmierci pacjenta? Czy implanty są dla każdego i dlaczego są takie ... drogie?

Drogowskazy: o stanie zębów Polek i Polaków

Gościem Michała Poklękowski w tej edycji Drogowskazów jest dr n.med. Monika Pordes, chirurg stomatologiczny, chirurg szczękowo-twarzowy, specjalista implantolog, stomatolog z Warszawy.

Listen to "O stanie zębów Polek i Polaków. [DROGOWSKAZY]" on Spreaker.