Zatrzymany w rękach policji

i

Autor: kppwolomin.policja.waw.pl Zatrzymany w rękach policji

Sprawa sprzed 23 lat rozwiązana! Pomogły nowe metody badawcze

2022-03-08 14:12

To brutalne przestępstwo popełniono w 1999 roku. Niedawno wrócono do sprawy korzystając z nowych metod badawczych. Dzięki temu ramię sprawiedliwości po 23 latach dosięgło jednego ze sprawców. Więcej na ten temat w artykule.

Ta sprawa czekała na rozwiązanie od 23 lat. Dopiero teraz, dzięki wykorzystaniu nowych metod śledczych, policjanci z Wołomina we współpracy z tamtejszą prokuraturą rejonową dotarli do jednego ze sprawców brutalnego napadu, do którego doszło na terenie powiatu w 1999. Tamtego roku pewnej lipcowej nocy czterech uzbrojonych w pistolety mężczyzn wtargnęło do domu jednego z mieszkańców. Zażądali od niego pieniędzy, a gdy nie chciał oddać oszczędności, sprawcy pobili go metalową rurką i dopuścili się brutalnych zachowań wobec pozostałych domowników. Przestępcy ukradli 20 000 złotych, 4 000 dolarów oraz złotą biżuterię. Po przestępstwie ślad po nich zaginął.

Tak wygląda samoobrona Kijowa. Dyrektor teatru Petraniuk wszystko pokazał

Jeden podejrzany już w areszcie - możliwe kolejne zatrzymania

Sprawa pozostawała nierozwiązana aż do teraz. Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji wykorzystało nowe metody badawcze. Dzięki temu udało się ustalić jednego ze sprawców, obecnie 42-latka. Mężczyzna aktualnie przebywa w zakładzie karnym. Usłyszał już zarzut dotyczący dokonania rozboju, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jak zapewniają mundurowi, sprawa jest rozwojowa. Możliwe więc, że wkrótce także pozostali uczestnicy brutalnego napadu przestaną się cieszyć wolnością.

kppwolomin.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sprawa sprzed 23 lat rozwiązana! Pomogły nowe metody badawcze