Śmierć na obozie survivalowym. Policja zatrzymała opiekuna

i

Autor: Policja Łódzka Zatrzymany 38-latek

Śmierć na obozie survivalowym. Policja zatrzymała opiekuna

2022-07-26 11:50

Do tragedii doszło nad Zalewem Sulejowskim. 1 lipca zgłoszono zaginięcie 17-latka, w akcji poszukiwawczej wzięli udział płetwonurkowie oraz policjanci z psami tropiącymi. 2 lipca odnaleziono ciało.

Zebrane od tego czasu dowody oraz zeznania świadków doprowadziły do zatrzymania opiekuna obozowego. Mężczyzna został osadzony na trzy miesiące w areszcie. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty między innymi: narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i nieumyślnego spowodowania śmierci.

Jan Borysewicz w Esce ROCK - o koncercie MTV Unplugged i nie tylko!

Dodatkowych „kolorów” sprawie nadają informacje zgromadzone przez dziennikarzy TVN. Dotarli do ojca zmarłego dziecka, który na własną rękę starał się poznać kulisy tragedii. 17-latek był uczniem licem w klasie o profilu wojskowym. Obóz zorganizował mężczyzna przedstawiający się jako dowódca okręgu organizacji proobronnej. Uzyskał od dyrektorki liceum zgodę na kontakt z uczniami, z których część zapisała się do niego na spotkania i obóz. Według ojca dziecka uczestnicy obozu mieli być namawiani przez opiekuna do zacierania śladów związanych z zaginięciem 17-latka.

Wedle informacji łódzkiej policji 38-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak zbieranie materiałów trwa i w najbliższym czasie możemy poznać kolejne szczegóły tej sprawy, a zarzuty mogą się zmienić.

Co roku są apele ale jak pokazują statystyki nie do wszystkich one docierają. Zaczęły się wakacje. To oznacza wzmożony ruch nad rzekami, jeziorami i morzem. Jak bezpiecznie wypoczywać i czy w tym roku nie zabraknie w Polsce ratowników?

Posłuchaj podcastu Super TEMAT.

Listen to "Wakacje dopiero się zaczęły, a już jest tragiczne. Coraz więcej utonięć." on Spreaker.