Ogłoszono wyniki kontroli w schronisku Na Paluchu. Wolontariusze je krytykują

i

Autor: Szymon Kostiuk Ogłoszono wyniki kontroli w schronisku "Na Paluchu". Wolontariusze je krytykują

Ogłoszono wyniki kontroli w schronisku "Na Paluchu". Wolontariusze je krytykują

2021-10-11 9:14

Stołeczny ratusz zakończył kontrolę w warszawskim schronisku "Na Paluchu". Urzędnicy nie odnotowali uchybień ws. opieki, czy warunków w jakich przebywają zwierzęta. Z wynikami kontroli nie zgadzają się wolontariusze schroniska. Domagają się spotkania z prezydentem stolicy Rafałem Trzaskowski.

Wyniki kontroli w schronisku "Na Paluchu"

Zakończyła się kontrola stołecznego ratusza w schronisku "Na Paluchu". Urzędnicy nie stwierdzili uchybień w kwestii opieki, czy warunków w jakich przebywają zwierzęta. Jak mówi rzeczniczka ratusza, Monika Beuth-Lutyk - kontrolerzy zasugerowali wznowienie dialogu dyrekcji placówki z wolontariuszami:

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

- Kontrolerzy sugerują doproszenie do tego grona mediatora, ponieważ często w takich sytuacjach, kiedy mówimy o bezdomnych zwierzętach (często one są po przejściach, są nieszczęśliwe, czasami są cierpiące), mówimy też o dużych emocjach, które się z tym wiążą - mówi Monika Beuth-Lutyk.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3

Wolontariusze nie zgadzają się z wynikami kontroli

Wyniki kontroli zawierają dużo kłamstw, niedomówień i nieścisłości - mówi wolontariusz schroniska, Szymon Kostiuk. I dodaje:

- Kiedy przebywa kotów w sezonie letnim - który się powoli kończy - koty są przetrzymywane w pomieszczeniach przegrzanych, ich klatki są układane piętrowo. Niestety koty chore mieszają się ze zdrowymi, co wpływa na duży współczynnik śmiertelności. W ubiegłym roku zmarło lub zostało poddanych eutanazji aż 115 kotów z "Palucha" - mówi Szymon Kostiuk.

Wolontariusze chcą, by prezydent Rafał Trzaskowski spotkał się z nimi w schronisku Na Paluchu i na własne oczy zobaczył uchybienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ogłoszono wyniki kontroli w schronisku "Na Paluchu". Wolontariusze je krytykują