Ruszyła strona "Warszawa Szczepi"! Ratusz nie czeka na rząd i szuka pracowników

2021-04-12 17:30

Urzędnicy już szykują się do masowych szczepień, rekrutują pracowników, zamówili też niezbędny sprzęt. Mimo zamieszania wokół proponowanych przez Warszawę punktów szczepień, ratusz cały czas prowadzi rozmowy z NFZ, który ma zdecydować, gdzie te punkty powstaną.

Sławomir Nowak po wyjsciu z aresztu śledczego na warszawskiej bialolece

Ruszył serwis "Warszawa szczepi"

W ramach akcji #WarszawaSzczepi m.st. Warszawa uruchomiło dedykowaną stronę internetową www.warszawaszczepi.pl, za pośrednictwem której przekazywane będą najważniejsze informacje o punktach szczepień masowych, godzinach ich pracy i wszelkich zmianach. Mimo zamieszania wokół proponowanych przez Warszawę punktów szczepień - urzędnicy szykują się do masowych szczepień, rekrutują pracowników i już zamówili niezbędny sprzęt. Ratusz cały czas prowadzi rozmowy z NFZ na temat tego, gdzie te punkty powstaną.

- Ale warszawiacy już mogą korzystać ze strony internetowej Warszawa Szczepi. Są tam informacje dotyczące szczepień, formularze i wskazówki. Kiedy NFZ zweryfikuje proponowane przez nas punkty i wybierze te, które powstaną to każdy będzie mógł je znaleźć na tej stronie internetowej - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Trwa rekrutacja pracowników do punktów masowych szczepień

Na tej samej stronie trwa też rekrutacja pracowników do punktów. Mają ruszyć w maju. Poprzez stronę Warszawa Szczepi wpłynęło już ponad 200 zgłoszeń od potencjalnych pracowników. Przypomnijmy, Warszawa przygotowała 13 punktów szczepień masowych. Wyborem lokalizacji zajmie się Narodowy Fundusz Zdrowia. Rozmowy władz stolicy z NFZ trwają. Decyzja ma zapaść w najbliższych dniach. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że NFZ ma zaakceptować pomysł ratusza dotyczący stworzenia centralnego punktu szczepień na stadionie Legii.

Czytaj także: Dom Ronalda McDonalda w Warszawie. Kto może w nim zamieszkać?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Źródło: Ruszyła strona "Warszawa Szczepi"! Ratusz nie czeka na rząd i szuka pracowników