Ronaldo przestawił colę i wywołał burzę. Jakie są konsekwencje niewinnego gestu?

i

Autor: screen: https://youtu.be/x2ZLS1V3iMw

Ronaldo przestawił colę i wywołał burzę. Jakie są konsekwencje niewinnego gestu?

2021-06-17 10:38

Przed meczem EURO 2020 Portugalia - Węgry Cristiano Ronaldo wymownie odstawił zostawione przed nim dwie butelki Coca-Coli i pokazał, że wybiera wodę. Gest wywołał burzę, a konsekwencje są bolesne dla koncernu.

Wideo z konferencji przed meczem Portugalia - Węgry, z pewnością przejdzie do historii i stanie się na długo memem. Wszystko za sprawą Cristiano Ronaldo, który w ostentacyjny sposób postanowił pokazać, że woli napić się wody, jednocześnie przestawiając butelki Coca-Coli. Jeden gest, wywołał ogromną burzę i ogromne straty dla koncernu.

Wywiadówka - Paprodziad

Cristiano Ronaldo przestawia butelki Coca-Coli i wybiera wodę. Koncert liczy straty

Sytuacja była prosta i szybka, jednak wywołała ogromną burzę. Cristiano Ronaldo usiadł przy stole, przestawił Coca-Colę, powiedział 'wybierzcie wodę' i zaśmiał się z politowaniem. Niby nic wielkiego, ale koncern zaliczył spore spadki na giełdzie! 

Jak informują specjaliści, akcje Coca-Coli na otwarciu rynku akcji w Europie wyceniane były na 56,1 dolarów za sztukę. Po konferencji i wymownym geście Cristiano Ronaldo, cena nagle spadła do 55,2 dolarów za sztukę! Ten nagły spadek spowodował, że łączna kapitalizacja na rynku papierów wartościowych spadła o 4 miliardy dolarów. Reasumując, wartość rynkowa firmy spadła z 242 mld do 238 mld dolarów. Bolesne? Z pewnością, ale też chyba nie bardzo odczuwalne dla takiego koncernu. Zobaczcie nagranie z  konferencji, które narobiło tyle szumu:

Sonda
Wolisz Coca-colę, czy Coca-colę zero?