Robot-wilk odstrasza niedźwiedzie od ferm hodowlanych! Jak wygląda?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ciekawostki

Robot-wilk odstrasza niedźwiedzie od ferm hodowlanych! Jak wygląda?

2023-09-28 9:06

Na japońskich fermach hodowli świń, ale także na polach golfowych władze instalują roboty w kształcie wilków, by odstraszać pojawiające się tam niedźwiedzie. W okresie od kwietnia do lipca br. odnotowano 54 ataki niedźwiedzi w całym kraju - informuje w czwartek BBC.

Spis treści

  1. Wilk-robot- jak wygląda?
  2. Wilk-robot - jak to działa?

Jak podawał japoński nadawca NHK na początku września br., ministerstwo środowiska uznało liczbę ataków niedźwiedzi za najwyższą od 2007 roku. Zwierzęta te coraz częściej pojawiają się w dzielnicach mieszkalnych, szukając jedzenia, co jest spowodowane brakiem naturalnego pożywienia. Przy spotkaniu niedźwiedzia doradza się zachować spokój i powoli odejść, nie rzucając się do ucieczki biegiem. Pomocny ma być również... Wilk robot, który odstraszy dzikie zwierzęta między innymi z golfowych pól i od ferm hodowlanych!

Ile zarabiają znani DJ-e?

Wilk-robot- jak wygląda?

Mechaniczny wilk wygląda jak korpus prawdziwego zwierzęcia ustawiony na jeżdżącym wózku. Gdy wózek przemieszcza się po terenie, "wilk" kręci głową, a z głośników umieszczonych pod jego brzuchem rozlega się głośne wycie. Sztuczna głowa do złudzenia przypomina kształtem otwarty pysk prawdziwego wilka, z widocznymi wielkimi kłami i świecącymi na czerwono oczami. Na miejscu ogona zainstalowano zaś reflektor migający oślepiającym światłem.

Wilk-robot - jak to działa?

Sztuczny wilk został pierwotnie zaprojektowany po to, by odstraszać od gospodarstw rolnych dzikie zwierzęta. Teraz jednak zaczynają go używać władze lokalne i zarządcy autostrad i pól golfowych. Jak wynika z nagrań opublikowanych przez BBC, wilk jest skuteczny - okoliczna zwierzyna błyskawicznie ucieka, kryjąc się w popłochu w zaroślach i wśród drzew.

Technologie w PRL. Sprawdź, czy byłbyś geekiem tamtych czasów!

Pytanie 1 z 10
W każdym polskim domu stał telewizor...
Źródło: Robot-wilk odstrasza niedźwiedzie od ferm hodowlanych! Jak wygląda?