Rekord Aleksandra Doby pobity! W 11 dni przepłynęli kajakiem całą Polskę

i

Autor: instagram.com/wojciech_sobierajski Rekord Aleksandra Doby pobity! W 11 dni przepłynęli kajakiem całą Polskę

Rekord Aleksandra Doby pobity! W 11 dni przepłynęli kajakiem całą Polskę

2022-05-12 16:15

Rekord Aleksandra Doby pobity! Wojciech Sobierajski i Ivan Kohut w 11 dni przepłynęli kajakiem całą Polskę. 1200 km trasę z Przemyśla do Świnoujścia pokonali o dwa dni szybciej, niż znany podróżnik. Po drodze mijali m.in. Warszawę, Płock, Gorzów Wielkopolski i Szczecin. Poprzedni rekord został ustanowiony 33 lata temu.

Kajakowy rekord pobity!

Rekord Aleksandra Doby pobity! Multirekordzista Wojtek Sobierajski i Ivan Kohut przepłynęli kajakiem trasę z Przemyśla do Świnoujścia w 11 dni. To o dwa dni szybciej niż polski podróżnik.

- Do przepłynięcia mieliśmy 1200 kilometrów, nie było łatwo - mówi Wojtek Sobierajski.

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

- Od strony praktycznej to jest piekło. Żeby wyrobić limit, czyli mniej więcej 100 km dziennie - bo to jest 1200 km do zrobienia w 12 dni - to trzeba wstawać o 4 rano i płynąć aż do 22, czyli dopóki jest jasno - mówi Wojciech Sobierajski.

Niezwykły rekord

Pomocne na trasie było wsparcie kibiców.

- Przynosili nam jedzenie, picie, to było niesamowite. Znajdowali nas w najbardziej odludnych miejscach, w krzakach, zarośniętych terenach, tam gdzie się nie można było nikogo spodziewać. Nagle było słychać "Dawać, tylko zwycięstwo! Ciśnijcie". To była najmilsza niespodzianka tej wyprawy - dodaje Wojtek Sobierajski.

QUIZ na atrakcyjność. Test, czy podobasz się płci przeciwnej

Pytanie 1 z 10
Jak często przeklinasz?

Poprzedni rekord ustanowiono w 1989 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Rekord Aleksandra Doby pobity! W 11 dni przepłynęli kajakiem całą Polskę