Sejm RP

i

Autor: Wikipedia, CC, 2010, Fot. Kalinka261015 Sejm RP

RAPORT Z ANTENY 6.09.2021: nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Posłowie mogą cofnąć rozporządzenie prezydenta

2021-09-06 10:26

Posłowie mogą cofnąć rozporządzenie prezydenta. Dziś popołudniu nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. A chodzi o obowiązujący od czwartku stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Co jeszcze dzieje się w kraju i na świecie? Sprawdźcie w naszym dzisiejszym Raporcie z Anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 6.09.2021: rekonstrukcja rządu. Co już wiemy?
  2. RAPORT Z ANTENY 6.09.2021: uciekł przed policja. Poszukiwania trwają!

Posłowie mogą cofnąć rozporządzenie prezydenta. Chodzi o obowiązujący od czwartku stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Ten został wprowadzony decyzją Andrzeja Dudy. I choć te nadzwyczajne rozwiązania już weszły w życie, to wciąż mogą zostać cofnięte właśnie przez Sejm. Wszystko zależy jednak od tego, jak głosować będą posłowie. Koalicja Obywatelska decyzji nie podjęła, ale - jak wynika ze słów Cezarego Tomczyka - poparcie wniosku jest mało prawdopodobne. W tej sprawie rząd może mieć sojusznika w Konfederacji, ale Krzysztof Bosak podkreśla, że w tym kole też są posłowie, którzy mają pewne wątpliwości. Potrzebę wprowadzenia stanu wyjątkowego podważa część ekspertów. Zdaniem generała Stanisława Kozieja, przesłanki, którymi kierował się rząd i prezydent - czyli próby nielegalnego przejścia przez granicę, a także manewry wojskowe Zapad - nie są wystarczające,

Raport z Anteny 06.09

RAPORT Z ANTENY 6.09.2021: rekonstrukcja rządu. Co już wiemy?

Karol Rabenda za Zbigniewa Gryglasa. Znamy już pierwsze decyzje dotyczące rekonstrukcji rządu. Rabenda ma zostać nowym wiceministremaktywów państwowych. To już pewne - mówi w rozmowie z nami Adam Bielan, jeden z liderów partii republikańskiej. Jak dodaje, ruszyły już kluczowe rozmowy na temat zmian w składzie Rady Ministrów.

RAPORT Z ANTENY 6.09.2021: uciekł przed policja. Poszukiwania trwają!

Jeden z mężczyzn cały czas na wolności. We Wrocławiu trwają poszukiwania kierowcy, który na Partynicach uciekł przed policją. Dwóch pozostałych mężczyzn podejrzanych o kradzież udało się zatrzymać.

Źródło: RAPORT Z ANTENY 6.09.2021: nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Posłowie mogą cofnąć rozporządzenie prezydenta