RAPORT Z ANTENY 28.05.2021: Górnicy i rząd uzgodnili, jak wygaszane będą kopalnie w Polsce

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

RAPORT Z ANTENY 28.05.2021: Górnicy i rząd uzgodnili, jak wygaszane będą kopalnie w Polsce

2021-05-28 13:31

RAPORT Z ANTENY 28.05.2021: Górnicy i rząd uzgodnili, jak wygaszane będą kopalnie w Polsce. Po siedmiu miesiącach negocjacji - dziś podpiszą porozumienie. Co jeszcze dzieje się w Polsce? Sprawdźcie w naszym dzisiejszym raporcie wideo!

W Katowicach górnicze związki zawodowe i przedstawiciele rządu oficjalnie złożą podpisy pod dokumentem, który ustala warunki transformacji górnictwa. W ciągu najbliższych 30 lat polskie kopalnie węgla kamiennego będą stopniowo wygaszane. Górniczo - rządowe porozumienie trafi teraz do Komisji Europejskiej - mówi Dominik Kolorz, szef śląsko - dąbrowskiej Solidarności. Rozmowy górników z rządem trwały łącznie 7 miesięcy - dodaje Jerzy Demski z Związku Zawodowego Pracowników Dołowych.

Po akceptacji Komisji Europejskiej, zostanie przygotowany projekt nowej ustawy górniczej. Ma ona określić zasady działania, ale też dotacje dla sektora węglowego aż do jego wygaszenia.

Raport z anteny 28.05, godz.10

Na ten moment czekali wiele miesięcy.

RAPORT Z ANTENY 28.05.2021: siłownie znów otwarte!

Właściciele klubów fitness otworzyli swoje lokale po długiej, pandemicznej przerwie! Od północy siłownie znów mogą przyjmować klientów. Ale już wiadomo, że nie wszystkie wrócą do działalności. Według Polskiej Federacji Fitness - lock-downu nie przetrwało blisko 200 siłowni w całym kraju. Bezpowrotnie zamknie się co najmniej osiem procent klubów - przyznaje Tomasz Napiórkowski, prezes federacji. I jak dodaje - zamknięcie kolejnych obiektów jest nieuniknione. Od dziś razem z siłowniami otwarte są również baseny, solaria, a restauracje mogą przyjmować gości również wewnątrz lokalu.

RAPORT Z ANTENY 28.05.2021: To będzie pierwsza taka wystawa w tym roku w Polsce.

W weekend na lotnisku w Lesznie odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Weźmie w niej udział ponad 3 tysiące czworonogów z całego świata!

Źródło: RAPORT Z ANTENY 28.05.2021: Górnicy i rząd uzgodnili, jak wygaszane będą kopalnie w Polsce