RAPORT Z ANTENY 27.08.2021: Kleszcze wciąż groźne! Rośnie liczba zachorowań na boleriozę. To już rekord?

i

Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

RAPORT Z ANTENY 27.08.2021: Kleszcze wciąż groźne! Rośnie liczba zachorowań na boleriozę. To już rekord?

2021-08-27 10:38

​Niewielki kleszcz może spowodować wielkie problemy. Od początku roku w Polsce na boreliozę zachorowało ponad 6 tysięcy osób. co jeszcze dzieje się w kraju i na świecie? Więcej informacji znajdziecie w naszym Raporcie z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 27.08.2021: dodatkowe siły kierowane na granicę polsko-białoruską
  2. RAPORT Z ANTENY 27.08.2021: życie nad wodą straciło blisko 270 osób

Od początku roku w Polsce na boreliozę zachorowało ponad 6 tysięcy osób. Najczęstszym objawem jest rumień, który możemy zaobserwować nawet po kilku dniach od ugryzienia. To sygnał, żeby niezwłocznie zgłosić się do lekarza.  Nie wszystkie kleszcze są nosicielami boreliozy, jednak podczas ukąszenia mogą przenosić również inne bakterie i wirusy wywołujące m.in. kleszczowe zapalenie mózgu.

Raport z anteny 27.08, godz.10

RAPORT Z ANTENY 27.08.2021: dodatkowe siły kierowane na granicę polsko-białoruską

Dodatkowe siły kierowane na granicę polsko-białoruską. Pojechali tam między innymi strażnicy graniczni z Nowego Sącza. Granicy strzeże w sumie około tysiąca żołnierzy, a niebawem ta liczba ma się podwoić.

- Wzmożone patrole pojawiły się po tym, jak w ostatnich dniach do Polski z Białorusi nielegalnie próbowali przedostać się cudzoziemcy - mówi Dorota Kądziołka z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Straż Graniczna wczoraj odnotowała 55 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Od początku sierpnia - ponad trzy tysiące.

RAPORT Z ANTENY 27.08.2021: życie nad wodą straciło blisko 270 osób

Wakacje jeszcze się nie skończyły, a statystki już przerażają. Od pierwszego kwietnia życie nad wodą straciło blisko 270 osób. Główne przyczyny utonięć w Polsce to alkohol, brawura i przecenianie swoich możliwości. Nie pomagają kampanie społeczne - mówi Krzysztof Jaworski prezes Legionowskiego WOPR-u.Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na świecie tonie rocznie aż 320 tysięcy osób, a polskie statystyki są jednymi z najgorszych w całej Europie.

Źródło: RAPORT Z ANTENY 27.08.2021: Kleszcze wciąż groźne! Rośnie liczba zachorowań na boreliozę. To już rekord?