Mateusz Morawiecki

i

Autor: ARTUR HOJNY Mateusz Morawiecki

RAPORT Z ANTENY 23.09.2021: Mateusz Morawiecki nie pojawi się na dzisiejszym szczycie w Budapeszcie

2021-09-23 10:21

Mateusz Morawiecki nie poleci do Budapesztu. Rusza tam dziś Szczyt Demograficzny. Jaki jest powód? Co jeszcze dzieje się w kraju i na świecie? Po więcej informacji sięgajcie do naszego dzisiejszego Raportu z Anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 23.09.2021: niebezpieczna pogoda w Polsce
  2. RAPORT Z ANTENY 23.09.2021: Don Pedro ma swój pomnik!

Mateusz Morawiecki nie poleci do Budapesztu. Rusza tam dziś Szczyt Demograficzny. Obecny będzie na nim też premier Czech, z którym Polska wciąż nie porozumiała się w sprawie kopalni węgla brunatnego.

- Skupiamy się na rozwiązaniu kwestii Turowa - przekonuje rzecznik rządu Piotr Muller. Jak podkreśla Muller, Polska podpisała wstępną deklarację dotyczącą kwot, które mieliby otrzymywać Czesi. Według medialnych doniesień Mateusz Morawiecki nie pojawi się w Budapeszcie, bo w odpowiedzi na konflikt wokół Turowa zamroził stosunki z Pragą. Zgodnie z decyzją Uninego Trybunału Sprawiedliwości Polska za wydobycie węgla w Turowie ma płacić pół miliona euro kary dziennie.

Raport z anteny 23.09, godz.10

RAPORT Z ANTENY 23.09.2021: niebezpieczna pogoda w Polsce

W pogodzie znów zrobi się niebezpiecznie. W całej Polsce należy spodziewać się wichur, a nad morzem sztorm​u. Miejscami dojdą silny wiatr i opady deszczu. Na zmianę wpływał będzie głęboki układ niskiego ciśnienia, który znajdzie się nad Skandynawią. Na Atlantyku dominować będzie wyż. Ostrzeżenia mogą dotknąć 11 województw.

RAPORT Z ANTENY 23.09.2021: Don Pedro ma swój pomnik!

Jeśli macie wolny weekend, to ruszajcie do do Bielska Białej.. Właśnie w tym mieście słynny szpieg Don Pedro ma swój pomnik. Półtorametrowa rzeźba stanęła w centrum obok innych bohaterów serialu „Porwanie Baltazara Gąbki” czyli Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego Bartłomieja. Bielski szlak, którego bohaterami są postacie z animacji wyprodukowanych w miejscowym Studiu Filmów Rysunkowych - tworzą też m.in. Reksio, oraz Bolek i Lolek.​

QUIZ. Starówki w polskich miastach. Rozpoznasz je po jednym zdjęciu?

Pytanie 1 z 15
Pierwsze zdjęcie na rozgrzewkę. Widzimy na nim starówkę
Wrocław Rynek Starówka
Źródło: RAPORT Z ANTENY 23.09.2021: Mateusz Morawiecki nie pojawi się na dzisiejszym szczycie w Budapeszcie