Rajstopy za złoty medal Mistrzostw Polski. „Jak można było ich tak upokorzyć?”

i

Autor: Canva/FB Marek Kaliszek

Rajstopy za złoty medal Mistrzostw Polski. „Jak można było ich tak upokorzyć?”

2021-12-29 12:28

Rajstopy za medal Mistrzostw Polski? Takie i inne, równie szokujące nagrody dostali polscy łyżwiarze figurowi. Sprawę opisał Marek Kaliszek, były szef Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, który obecnie jest prezesem klubu MKS Axel Toruń. Jego zawodnicy zdominowali mistrzostwa zorganizowane na Słowacji. Kaliszek nie zostawił suchej nitki na PZŁF.

Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego zorganizował na Słowacji Mistrzostwa Polski. Toruńscy łyżwiarze z klubu MKS Axel Toruń, którzy udali się na turniej przywieźli z niego osiem na dziesięć medali wręczonym Polakom. Imprezę zdominowali więc zdobyli również nagrody i o nie właśnie chodzi... Złota medalistka dostała rajstopy w dziecięcym rozmiarze, a pozostali ochraniacze na łyżwy. Zbulwersowany prezes klubu, Marek Kaliszek, który w przeszłości pełnił funkcję prezesa PZŁF opisał sprawę na swoim facebookowym profilu. Swój wpis zatytułował: „Jak upokorzyć zawodnika, Mistrza Polski Seniorów w łyżwiarstwie figurowym?”, a skwitował go słowami: To doprawdy żenujące, a sami zawodnicy czują się upokorzeni, nie chcą o tym rozmawiać bo jest im po prostu wstyd. Lepiej było dać tylko medal...

Spis treści

  1. Rajstopy za medal Mistrzostw Polski. „Jak można było ich tak upokorzyć?”
  2. Marek Kaliszek: Zawodnicy czują się upokorzeni

CZYTAJ TAKŻE: Zniknie popularny komunikator?! Chcą legalnie "wyłączyć" aplikację

Rajstopy za medal Mistrzostw Polski. „Jak można było ich tak upokorzyć?”

- Mistrzyni Polski Seniorów w konkurencji kobiet Ekaterina Kurakova dostała w nagrodę rajstopy w rozmiarze 10-12 lat. Natalia Kaliszek, Mistrzyni Polski w konkurencji par tanecznych również rajstopy, ale w rozmiarze X-XL. Mistrz Polski w tej samej konkurencji, partner Natalii, Maksym Spodyriev otrzymał ochraniacze na łyżwy, Wice Mistrzowie Polski w tej samej konkurencji również ochraniacze … . Ich trenerzy nic, może to i lepiej, że o nich nikt w PZŁF nie pomyślał, boję się też pomyśleć, co mogliby dostać – opisuje na facebookowym profilu Marek Kaliszek.

Prezesa MKS Axel Toruń wyraźnie zbulwersowały nagrody, które zostały wręczone jego zawodnikom. Jak dodaje we wpisie: Jak można było ich tak upokorzyć? Ci młodzi ludzie poświęcają tej konkurencji wiele godzin, trenują 5-6 dni w tygodniu po 6-8 godzin dziennie, są profesjonalistami bo to ich zawód. Mają wyniki. Niektórzy z Nich mają 28 lat. Niektórzy z nich są czołówką europejską i światową, tylko dla związku polskiego łyżwiarstwa są nikim.

Marek Kaliszek: Zawodnicy czują się upokorzeni

Marek Kaliszek odniósł się także do obecnego zarządu Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Według jego słów związek, który miał dostać wysoką dotację i pieniądze ze sponsoringu, nagrodami upokorzył zawodników.

- Szkoda, że na 100-lecie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego z kilkuset tysięcznej dotacji i sponsoringu, jakim szczycił się Prezes (Jacek) Tascher, stać było związek tylko na rajtuzy i ochraniacze dla Tych, dzięki którym to łyżwiarstwo jeszcze w Polsce istnieje. To doprawdy żenujące, a sami zawodnicy czują się upokorzeni, nie chcą o tym rozmawiać bo jest im po prostu wstyd. Lepiej było dać tylko medal - pisał Marek Kaliszek.

Najważniejsze wydarzenia w 2021 roku
Źródło: Rajstopy za złoty medal Mistrzostw Polski. „Jak można było ich tak upokorzyć?”