Władimir Putin traci coraz więcej

i

Autor: PAP / EPA / ALEXANDER ZEMLIANICHENKO POOL Władimir Putin traci coraz więcej

Tanie sztuczki rosyjskiej propagandy - transmisja z "wizyty" Putina w cerkwi pod lupą internautów [WIDEO]

2022-04-25 12:03

W niedzielę, 24. kwietnia wypadała prawosławna Wielkanoc. Z tej okazji w rosyjskich mediach pokazano nabożeństwo z moskiewskiej cerkwi, w którym udział miał brać Władimir Putin. Internauci przedstawiają jednak liczne dowody na to, że materiał został sfabrykowany przez kremlowskich propagandzistów.

Władimir Putin w kolejnym sfabrykowanym wideo? Internauci przedstawiają na to liczne dowody! Chodzi o transmisję z wizyty prezydenta Rosji w moskiewskiej cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Głowa państwa miała się tam pojawić z okazji przypadającej na 24. kwietnia prawosławnej Niedzieli Wielkanocnej. Telewidzowie zobaczyli Władimira Putina w towarzystwie mera Moskwy, Siergieja Sobianina, podczas nabożeństwa sprawowanego przez Patriarchę Cyryla. Na ekranach widać było prezydenta składającego życzenia i modlącego się z wiernymi. Choć na pierwszy rzut oka wszystko wygląda na prawdziwą relację, wiele osób twierdzi, że nagranie z udziałem Putina zostało wykonane wcześniej i wklejone w transmisję. Mają to potwierdzać niektóre ujęcia.

Brak Putina na tle obrazu można zobaczyć też na poniższym wideo:

Wielkie gotowanie dla Ukrainy. Wiceprezydent Warszawy ugotował żurek

Nagranie z Putinem wklejone? Oto dowody internautów

Publiczny udział prezydenta w wielkanocnym nabożeństwie to w Rosji tradycja. Są jednak podstawy by sądzić, że Władimir Putin wcale nie modlił się z wiernymi, a w cerkwi pojawił się wcześniej, by można było przygotować nagranie do wklejenia w transmisję. Igor Sushko zamieścił na Twitterze dwa ujęcia z różnych kamer. Na jednym widać prezydenta na tle malowidła, na drugim już nie. Wideo dodane przez internautę ma zaś świadczyć o tym, że dyktator pojawił się w świątyni wcześniej - na tym nagraniu nie widać chociażby duchownych.

Ten sam strój od kilku lat?

Niektórzy przedstawiają zaś jeszcze inną teorię. Według niej, propaganda już od kilku lat wykorzystuje to samo nagranie z udziałem Putina. Ma o tym świadczyć ten sam ubiór oraz zegarek prezydenta Rosji.

Nie byłby to pierwszy raz w ostatnim czasie, kiedy propaganda fabrykuje nagranie z udziałem przywódcy. Słynne stało się już wideo z dłonią Putina przenikającą przez mikrofon podczas rzekomego spotkania z pracownicami rosyjskich linii lotniczych.

Życzenia Putina na święta: "triumf życia, dobroć i sprawiedliwość"

Agencja Interfax udostępniła życzenia, które w niedzielę, 24. kwietnia miał złożyć wiernym w Rosji Władimir Putin. Podczas gdy wzmożony ostrzał południowej Ukrainy rujnował miasta i przyczyniał się do śmierci ludności cywilnej, dyktator mówił: Przesyłam serdeczne życzenia z okazji świąt Wielkanocy. To wielkie święto jednoczy prawosławnych, wszystkich obywateli Rosji, którzy obchodzą Zmartwychwstanie Chrystusa, a także święto wysokich ideałów i wartości moralnych. Wielkanoc budzi w ludziach najjaśniejsze uczucia, wiarę w triumf życia, dobroć i sprawiedliwość.

Wygląda na to, że znacznie lepszy we wkręcaniu ludzi jest... Albert z ESKI.

Posłuchajcie nowych odcinków jego kultowej WKRĘTARKI!

Listen to "Niebo" on Spreaker. Źródło: Tanie sztuczki rosyjskiej propagandy - transmisja z "wizyty" Putina w cerkwi pod lupą internautów [WIDEO]