Szczepionka

i

Autor: Getty Images

Punkty szczepień masowych WARSZAWA - ADRESY są nam znane! Wybrano cztery lokalizacje

2021-04-20 9:57

Początkowy plan zakładał zorganizowanie 13 punktów szczepień masowych w Warszawie. Po konsultacjach liczbę tę zmniejszono do 4. W naszym artykule poznacie adresy wszystkich warszawskich punktów masowych szczepień.

Punkty szczepień masowych - Warszawa uruchamia je w maju. Początkowo planowano zorganizowanie 13 takich punktów na terenie miasta. Podczas konsultacji władz miasta z wojewodą mazowieckim i mazowieckim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia zdecydowano, że powstaną tylko 4 punkty szczepień masowych. Zrezygnowano między innymi z lokalizacji przy kilku stacjach metra. Adresy poszczególnych miejsc szczepień nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednak nasi reporterzy poznali lokalizacje po rozmowach z rzecznikiem NFZ i warszawskim ratuszem. Cztery punkty szczepień masowych w Stolicy będą się znajdować na Wawrze, Białołęce, Targówku i w Śródmieściu. Mieszkańcy i mieszkanki Warszawy już teraz mogą poznać adresy punktów szczepień masowych w Warszawie.

Znowu za szybko. 229 km/h po „esce”!

Adresy punktów szczepień masowych w Warszawie

Informacji o lokalizacji punktów szczepień masowych w Warszawie udzielił nam Andrzej Troszyński. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powiedział, że przy wyborze brano pod uwagę całą mapę punktów szczepień, których w Warszawie jest obecnie około 300. Masowe punkty szczepień, których otwarcie zaplanowano na maj 2021, maja następujące adresy:

  • Wawer - ul. Żagańska 1A - niedaleko urzędu dzielnicy Wawer,
  • Białołęka - ul. Stumykowa 21,
  • Targówek - ul. Ossowskiego 25,
  • Śródmieście - ul. Łazienkowska 3 - Stadion Legii Warszawa, gdzie ma powstać Centralny Punkt Szczepień Masowych.
Źródło: Punkty szczepień masowych WARSZAWA - ADRESY są nam znane! Wybrano cztery lokalizacje