Protest rolników

i

Autor: PAPGrzegorz Michałowski Protest rolników

PROTEST ROLNIKÓW W WARSZAWIE - kiedy wielka manifestacja Agrounii w stolicy?

2022-02-10 15:22

W środę, 9. lutego w wielu miejscach w kraju odbyły się protesty rolników zrzeszonych w Agrounii. Dzień później Michał Kołodziejczak, lider organizacji, zapowiedział, że rolnicy z całej Polski będą się domagać spełnienia swoich postulatów także w Warszawie. Na kiedy zaplanowano wielki protest w stolicy? Sprawdzicie to w naszym artykule.

Protest rolników w Warszawie - wielka manifestacja w stolicy została zapowiedziana przez Michała Kołodziejczaka w czwartek, 10. lutego. Dzień wcześniej w całym kraju zorganizowano akcje protestacyjne. Rolnicy zrzeszeni w Agrounii blokowali drogi traktorami, co powodowało wielkie utrudnienia dla kierowców. Protestom towarzyszyły wystąpienia, w czasie których prezentowano postulaty rolników. Domagano się między innymi zdecydowanych działań rządu w kwestii obniżenia kosztów prowadzenia działalności rolnej i hodowlanej oraz ograniczenia importu żywności z zagranicy. Rolnicy zwracali też uwagę na zagrożenia związane z Zielonym Ładem a także problemy z ubezpieczeniami upraw i gospodarstw rolnych. Protesty odbywały się również w miastach - chodziło o to, by ich mieszkańcy uświadomili sobie, że szybko odczują konsekwencje fatalnej sytuacji rolników. Mieli na myśli głównie drożejącą żywność. W środę rolnicy nie doczekali się konkretów ze strony rządu. Dlatego zapadła decyzja o zorganizowaniu wielkiej manifestacji w Warszawie. Z dalszej części artykułu dowiecie się, na kiedy ją zaplanowano.

Kiedy protest rolników w Warszawie? Jak będzie wyglądał?

W czwartek, 10. lutego pod budynkiem Sejmu zorganizowano konferencje prasową z udziałem lidera Agroinii. Michał Kołodziejczak wielokrotnie podkreślił, że protestujący zostali zlekceważeni przez rząd, co rozwścieczyło rolników. Zapowiedział więc ogólnopolski protest w Warszawie 23. lutego. Całą konferencję obejrzycie na poniższym wideo.

Poradnik Zdrowie: skurcze w ciąży

Jak będzie wyglądał protest rolników w Warszawie 23.02?

Jaką formę przybierze protest? To zostało ujawnione już we wcześniejszych zapowiedziach. Agrounia chce, by 23. lutego do Warszawy z różnych stron wjechały traktory. Nie wiadomo jeszcze, ile osób weźmie udział w proteście, ale można zakładać, że frekwencja będzie duża. To zaś oznacza jedno - komunikacyjny paraliż stolicy. O rozwoju sytuacji będziemy donosić na bieżąco.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: PROTEST ROLNIKÓW W WARSZAWIE - kiedy wielka manifestacja Agrounii w stolicy?