Pożary w Turcji

i

Autor: PAP / EPA / ERDEM SAHIN Pożary w Turcji

Pożary w Turcji MAPA - Gdzie szaleje żywioł? Tych miejsc unikajcie na wakacjach!

2021-08-05 10:53

Turcja jest jednym z krajów, które w ostatnich dniach zmagają się z gigantycznymi pożarami. Żywioł szaleje wokół popularnych miejscowości turystycznych. Jeśli planujecie wakacje w Turcji, koniecznie sprawdźcie mapę pożarów przygotowaną przez NASA.

Pożary w Turcji - mapa zagrożeń pozwoli wam sprawdzić, czy miejsce, w które wybieracie się na wakacje, jest bezpieczne. To właśnie w pobliżu turystycznych miejscowości szaleje żywioł. Zagrożenie dotyczy między innymi miast Alanya, Adana, Mersin, Bodrum oraz Marmaris. Te lokacje są częstą turystyczną destynacją Polek i Polaków. Sytuacja zmienia się jednak dynamicznie. Choć media donoszą, że strażacy powoli opanowują pożary w Turcji, do całkowitego zażegnania niebezpieczeństwa jeszcze daleko. Płomienie przemieszczają się w kierunkach wiania wiatru, a upały w Turcji zwiększają ryzyko wybuchu kolejnych pożarów. Warto więc śledzić mapę pożarową przygotowaną przez NASA, która w czasie rzeczywistym pokazuje, gdzie jest największe zagrożenie.

Beszamel: Jabłka - Dlaczego są zdrowe, czemu warto jeść jabłka?

Mapa pożarów - TURCJA, GRECJA i WŁOCHY w ogniu

Jak wygląda sytuacja pożarowa w Turcji? Można to sprawdzić na mapie przygotowanej przez NASA. System FIRMS (The Fire Information for Resource Management System), na podstawie danych z satelity i narzędzi do obrazowania podczerwieni, tworzy aktualizowaną na bieżąco mapę zagrożeń pożarowych. Widzimy na niej, że pożary w Turcji dotyczą przede wszystkim połudnowo-zachodniej części kraju.

Z groźnymi pożarami zmaga się jednak nie tylko Turcja. Płomienie szaleją też między innymi w Grecji, we Włoszech, Albanii, Czarnogórze czy Rumunii. Mapę pożarów znajdziecie na na stronie FIRMS, do której odnośnik zamieszczamy TUTAJ.

Źródło: Pożary w Turcji MAPA - Gdzie szaleje żywioł? Tych miejsc unikajcie na wakacjach!