Powstał poradnik dla osób, które przeszły COVID-19!

i

Autor: kif.info.pl Powstał poradnik dla osób, które przeszły COVID-19!

Powstał specjalny poradnik dla ozdrowieńców! Fizjoterapeuci zebrali wskazówki od WHO

2020-11-12 18:41

Ćwiczeniami w koronawirusa! Eksperci Krajowej Izby Fizjoterapeutów przetłumaczyli poradnik opracowany przez Światową organizację zdrowia kierowany między innymi do osób, które pokonały koronawirusa, ale wciąż nie odzyskały sił.

ESKA XD #010

Powstał poradnik dla ozdrowieńców!

Wyjątkowy poradnik dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19. Eksperci Krajowej Izby Fizjoterapeutów przetłumaczyli poradnik opracowany przez WHO. Ma być pomocny dla osób, które mimo tego, że pokonały chorobę, wciąż nie odzyskały sił.

- Jesteśmy jeszcze na tyle osłabieni, że nie możemy jeszcze wychodzić z domu, a powinniśmy już zacząć dbać o swoje ciało. Wzmacniać swoje mięśnie, pracować nad swoim oddechem - mówi Dominika Kowalczyk z Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: Rekordy zakażeń i zgonów. Ilu jest chorych? RELACJA online NA ŻYWO

QUIZ. Najtrudniejszy test z wiedzy ogólnej w dziejach świata! Nawet 3/20 będzie sukcesem!

Pytanie 1 z 20
Bokononizm to religia, którą możemy spotkać w książce Kurta Vonneguta. Której?

Co znajduje się w poradniku dla ozdrowieńców?

Poradnik zawiera przykłady ćwiczeń, między innymi oddechowych, które ułatwią powrót do normalnego funkcjonowania. Znajduje się tam również lista objawów, których wystąpienie powinno zwrócić uwagę ozdrowieńców.

- Jeżeli te duszności są bardzo mocne i dochodzą do tego takie objawy jak bardzo silne pocenie, objawy bólowe. Wtedy tez mówimy co robić, czyli kontaktować się z lekarzem, albo po prostu ze szpitalem - dodaje Kowalczyk.

Czytaj także: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy: Kiedy wraca? Komu przysługuje? Jak go zdobyć?

Poradnik w formie papierowej można znaleźć w szpitalach, gabinetach fizjoterapeutów a także pobrać ze strony internetowej Krajowej Izby Fizjoterapeutów​

Źródło: Powstał specjalny poradnik dla ozdrowieńców! Fizjoterapeuci zebrali wskazówki od WHO