Ponad 200 osób zmieniło imię na 'Łosoś', by... zjeść za darmo suhi. Takiej sytuacji jeszcze nie było!

i

Autor: Canva.com Ponad 200 osób zmieniło imię na 'Łosoś', by... zjeść za darmo suhi. Takiej sytuacji jeszcze nie było!

Ponad 200 osób zmieniło imię na 'Łosoś', by... zjeść za darmo suhi. Takiej sytuacji jeszcze nie było!

2021-03-19 14:22

Zmienili imię na 'Łosoś', by... zjeść za darmo suhi. Takiej sytuacji jeszcze nie było! Około 200 Tajwańczyków zmieniło w urzędach imiona na „Łosoś”, aby skorzystać z promocji w sieci barów sushi. Głos w sprawie „łososiowego bałaganu” zabrał wiceszef MSW Czen Cung-jen, apelując do mieszkańców o rozsądek.

Przyczyną zamieszania była zakończona w czwartek 18 marca dwudniowa promocja, w ramach której każdy klient ze znakami „gui yu” (chiń. łosoś) w dowodzie osobistym wraz z pięcioma towarzyszami otrzymywał za darmo posiłek w formule „jesz, ile chcesz”. By skorzystać z promocji, dziesiątki ludzi, głównie młodych, ruszyły do urzędów, by oficjalnie zarejestrować zmianę imion i wyrobić nowe dowody osobiste. Według telewizji FTV na taki krok zdecydowało się łącznie ponad 225 osób!

- Dziś rano zmieniłem imię, dodając znaki bao cheng gui yu i zjedliśmy już za ponad 7 tys. dolarów tajwańskich (900 zł) – powiedział stacji TVBS student o nazwisku Ma z miasta Kaosiung na południu Tajwanu.

Według agencji AFP jego nowe imię oznacza w wolnym tłumaczeniu Wybuchowo Atrakcyjny Łosoś. Miejscowe media donosiły też między innymi o takich imionach jak Książę Łososi, Król Łososi Meteor oraz Smażony Ryż z Łososiem.

- Zmieniłam imię na Łosoś, podobnie jak dwoje moich znajomych. Później po prostu zmienimy je z powrotem – powiedziała telewizji SET TV kobieta o nazwisku Tung.

Konie, które leczą

Zmienili imię na Łosoś - co dalej?

Zgodnie z prawem Tajwańczycy mogą formalnie zmieniać imię do trzech razy. Pomysł nie przypadł jednak do gustu tajwańskim urzędnikom.

- Tego rodzaju zmiana imion nie tylko marnuje czas, ale prowadzi też do niepotrzebnej biurokracji – zaapelował wiceminister Czen. - Mam nadzieję, że wszyscy będą w tej sprawie bardziej rozsądni – dodał, wzywając mieszkańców, aby „doceniali zasoby administracyjne”.

"Chłopcy z ferajny", "Kasyno" czy "Irlandczyk"? Czy znasz kino gangsterskie Martina Scorsesego? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jakiej mafii byli członkami tytułowi chłopcy z ferajny?
Źródło: Ponad 200 osób zmieniło imię na 'Łosoś', by... zjeść za darmo sushi. Takiej sytuacji jeszcze nie było!