Dolnośląskie. Badania potwierdziły, że sędzia z Wrocławia był pijany, gdy prowadził auto

i

Autor: pixabay Dolnośląskie. Badania potwierdziły, że sędzia z Wrocławia był pijany, gdy prowadził auto

Pijany 23-latek zabrał koledze bmw i ruszył w trasę. Rajd zakończył w rowie

2021-06-02 13:09

Łomżyńscy policjanci zatrzymali podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu. Mężczyzna był pijany i bez zgody kolegi zabrał mu bmw. Swoją przejażdżkę zakończył po kilku kilometrach w przydrożnym rowie. Teraz za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W poniedziałek po godzinie 5 dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że z posesji w centrum miasta mężczyzna bez zgody kolegi zabrał bmw i wjechał nim do rowu. Po dotarciu do Łochtynowa mundurowi zauważyli samochód w rowie. Ku ich zdziwieniu za kierownicą spał mężczyznę.

Policjanci ustalili, że 23-latek wziął kluczyki od bmw, gdy jego kolega spał. Po przejechaniu kilku kilometrów wjechał do przydrożnego rowu, o czym poinformował prawowitego użytkownika bmw. 

W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

23-letni mieszkaniec Łomży stracił prawo jazdy i został zatrzymany w policyjnym areszcie. Tego samego dnia, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzutu krótkotrwałego użycia pojazdu i kierowania nim w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Raport z Anteny 02.06
Źródło: Pijany 23-latek zabrał koledze bmw i ruszył w trasę. Rajd zakończył w rowie