Kładka nad Wisłą

i

Autor: Miasto Warszawa Kładka nad Wisłą

Pierwsza kładka nad Wisłą. "Przyszedł czas na to, by dla pieszych i rowerzystów zszyć dwa brzegi Wisły"

2021-03-11 9:52

"Ogłaszam, że zbudujemy jeden z najdłuższych mostów pieszorowerowych świata, bo będzie liczył prawie 500 metrów. Projekt jest już gotowy, pozwolenia są prawomocne z czego bardzo się cieszę" - powiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Kiedy będzie gotowa pierwsza kładka dla pieszych i rowerzystów nad Wisłą?

"Przyszedł czas na to, by realizować pomysły, które dawno padały - by dla pieszych i rowerzystów zszyć dwa brzegi Wisły. Po jednej stronie są bulwary wiślane, po drugiej rewitalizująca się Praga" - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski. Jak dodał, do tej pory władze miasta skupiały się na tym, by Warszawa przyciągała nowe osoby, by dobrze się w niej pracowało. "Teraz przyszedł czas na nowy etap. Miasto, które będzie miastem przede wszystkim dobrym do mieszkania, do rozrywki, spędzania wolnego czasu. Myślę, że ten projekt się do tego przyczyni" - dodał prezydent miasta. Jak zaznaczył, ma on nadzieję, że most powstanie w przeciągu 2, 3 lat.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kładka nad Wisłą

i

Autor: Miasto Warszawa Kładka nad Wisłą
Kładka nad Wisłą

i

Autor: Miasto Warszawa Miasto Warszawa
Lockdown w Grodzisku Mazowieckim

Quiz. Jaki to kraj? Jedno zdjęcie musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 15
Jaki to kraj?
Jaki to kraj?
Źródło: Pierwsza kładka nad Wisłą. "Przyszedł czas na to, by dla pieszych i rowerzystów zszyć dwa brzegi Wisły"