Legia Warszawa

i

Autor: Marcel flickr.com Legia Warszawa

Piast Gliwice przejmuje piłkarza Legii Warszawa - kto odchodzi z Wojskowych?

2021-06-09 15:42

Po wywalczeniu Mistrzostwa Polski Legia Warszawa stanęła przed wyzwaniem przebudowania drużyny. Wielu zawodnikom skończyły się kontrakty z klubem. Dotyczy to również piłkarza, który od nowego sezonu będzie występował w barwach Piasta Gliwice. O kogo chodzi? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Legia Warszawa oddaje jednego ze swoich zawodników klubowi Piast Gliwice. Taka informacja obiegła sportowe media w środę, 9 czerwca. Po wywalczeniu Mistrzostwa Polski sezonu 2020/2021, klub z Łazienkowskiej 3 boryka się z wieloma problemami kadrowymi. Choć Wojskowych w przyszłym sezonie zasilą między innymi Mahir Emreli i Joel Abu Hanna, to kilku ważnych zawodników odeszło też z drużyny. W koszulkach legii nie wystąpią już Paweł Wszołek i Marko Vesovic. Ostatnio mówi się też, żę z klubu może odejść Tomas Pekhart. Kłopot z osłabioną kadrą widać było już na treningach, do których Legioniści wracają po przerwie. Teraz okazuje się, że Legię Warszawa opuszcza kolejny piłkarz. O kogo chodzi?

Młody obrońca odchodzi z Legii Warszawa

Kto opuszcza Legię Warszawa na rzecz gry w Piaście Gliwice? To Ariel Mosór. 18-letni obrońca rozegrał 19 meczów w składzie rezerw Legionistów. Nie udało mu się jednak przejść do pierwszego składu. Mosór miał z Wojskowymi kontrakt podpisany do czerwca 2021. Obie strony podejmowały próby przedłużenia umowy, jednak nie udało się podpisać nowego kontraktu. Ostatecznie Mosór zdecydował się na grę z Piastem Gliwice. Śląski klub podpisał z zawodnikiem kontrakt do 2024 roku. 

Polsat Plus Arena Gdańsk CZEKA NA PIŁKARZY REPREZENTACJI

Jestem zadowolony z przejścia do Piasta. Myślę, że tutaj rozwinę się jako zawodnik, bo to bardzo dobre do tego miejsce. Na pewno jestem zawodnikiem młodym i mam długą perspektywę bycia młodzieżowcem, dlatego przede mną dużo nauki. Chcę się jak najbardziej rozwinąć, ale też pokazać, że potrafię grać w piłkę - powiedział Ariel Mosór po podpisaniu kontraktu z Piastem Gliwice.

Źródło: Piast Gliwice przejmuje piłkarza Legii Warszawa - kto odchodzi z Wojskowych?