Znana sieć odzieżowa ogłasza upadłość. Czy jej sklepy znikną z Polski?

i

Autor: Pixabay Znana sieć odzieżowa ogłasza upadłość. Czy jej sklepy znikną z Polski?

Znana sieć odzieżowa ogłasza upadłość. Czy jej sklepy znikną z Polski?

2023-03-16 7:26

Popularna w Polsce, niemiecka sieć domów towarowych sprzedających odzież - szczególnie marek premium - właśnie ogłosiła upadłość. Chodzi o Peek & Cloppenburg. Powodów bankructwa jest kilka, między innymi nieudana inwestycja w e-commerce czy spadki sprzedaży spowodowane pandemią koronawirusa. Co ze sklepami w Polsce? Czy nadal będą otwarte? Sprawdźcie to w naszym materiale.

Sieć Peek & Cloppenburg bankrutuje. Czy z galerii handlowych znikną jej salony?

Sklepy Peek & Cloppenburg znajdują się między innymi w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Są szczególnie popularne wśród tych, którzy szukają jakościowej odzieży, szczególnie marek premium, takich jak na przykład Tommy Hilfiger, Nike, Calvin Klein czy Emporio Armani. Dobrą wiadomością dla klientów, który robią tam zakupy jest fakt, że mimo tego, że firma ogłosiła upadłość i złożyła wniosek o wszczęcie procedury tarczy ochronnej w sądzie rejonowym w Düsseldorfie - jak podały niemieckie media - nie zamierza zamykać sklepów. Jeśli chodzi o polski rynek, klienci mogą spać spokojnie. Jak podał serwis money.pl, 2 marca Peek & Cloppenburg ponownie otworzył w swój sklep w warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia. Co więcej, w czwartek, 30 marca - również w Warszawie, w Atrium Promenada, ma zostać otwarty dziesiąty salon sprzedaży tej sieci w naszym kraju. Peek & Cloppenburg wystosował też oficjalne stanowisko.

- Postępowanie w sprawie tarczy ochronnej dotyczy Peek & Cloppenburg KG, Düsseldorf, do którego należy siedziba firmy oraz 67 sklepów P&C w Niemczech. Sprzedaż trwa nadal we wszystkich sklepach i sklepie internetowym. Międzynarodowy biznes, a także nasze spółki w Austrii i Europie Wschodniej nie są objęte postępowaniem w sprawie tarczy ochronnej (...). Z niecierpliwością czekamy na otwarcie w Atrium Promenada - poinformowała Jelena Stanojevic z PR Peek & Cloppenburg.

Peek & Cloppenburg. Co jest powodem bankructwa?

Peek & Cloppenburg ogłaszając upadłość, złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami dla spółki-córki Peek & Cloppenburg Retail Buying GmbH & Co. Zarząd podał, że konieczna będzie "niemała redukcja personelu w administracji, w tym na szczeblach kierowniczych". Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, zwolnień ma nie być wśród pracowników sklepów. Co jest powodem bankructwa tej popularnej firmy odzieżowej z ponad stuletnią tradycją? Nieudana inwestycja w handel online, a także ogólne spadki sprzedaży spowodowane głównie pandemią Covid-19 w 2020 i 2021 roku (Peek & Cloppenburg zanotowała wtedy spadek na poziomie aż 30 procent).

W domu dilera oprócz narkotyków znaleźli broń. 35-latek handlował mefedronem i marihuaną

Quiz Jan Paweł II. Co wiesz o polskim papieżu? 10/15 to minimum

Pytanie 1 z 15
Gdzie urodził się Jan Paweł II?
Listen on Spreaker. Źródło: Popularna sieć sklepów odzieżowych ogłasza bankructwo. Co ze sklepami w Polsce?