Elon Musk

i

Autor: PATRICK PLEUL/AFP/East News Elon Musk, twórca SpaceX oraz Tesli

Ojciec Elona Muska nie jest dumny z osiągnięć syna. "Od dawna robimy wiele rzeczy"

2022-08-03 12:55

To się nazywa wsparcie od ojca.

Trzeba przyznać, że wokół twórcy Tesli zawsze coś musi się dziać. Jeśli sam nie zrobi czegoś szalonego, albo nie powie czegoś kontrowersyjnego, to w jego otoczeniu coś musi się wydarzyć. Tak jest i tym razem. Ojciec Elona, Errol Musk, udzielił wywiadu australijskiej stacji radiowej The Kyle and Jackie O Show. Wśród pytań pojawiło się także o to czy jest dumny ze swojego syna.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

- Nie – odpowiedział – Jesteśmy rodziną, która od dawna robi wiele ciekawych rzeczy. Nie jest tak, że teraz nagle zaczęliśmy.

Historia rodziny Musk nadaje się na serial w stylu „Moda na sukces”.

O Musku seniorze ostatnio głośno było w zagranicznych mediach także z powodu jego ponownym ojcostwem. 76-letni mężczyzna i jego 35-letnia przybrana córka oświadczyli, że mają drugie wspólne dziecko, urodzone w 2019 roku. Pierwsze przyszło na świat w 2018 roku, co wywołało ostrą krytykę ze strony Elona i części jego rodzeństwa. Zarówno on jak i jego trzy siostry skrytykowały ojca, podczas gdy jego drugi syn Kimbal miał skomentować: „zdarza się”.

Co ciekawe, pytany o swoje starsze dzieci Errol wymienia właśnie jego jako swoją największą dumę. Zarządzający siecią restauracji The Kitchen Restaurant Group Kimbal ma majątek wyceniany na około 700 milionów dolarów. Tymczasem Elon jest miliarderem, którego firmy pracują nad połączeniem ludzkiej świadomości z komputerami oraz misją na Marsa. 

Ojciec twórcy SpaceX i Tesli stwierdził w wywiadzie, że jego relacja z młodszą o 42 lata Janą Bezuidenhout jest „normalna” oraz, że „jedynym naszym celem bycia na Ziemi jest się rozmnażać, nie widzę powodu by tego nie robić”. Dodajmy, że z matką Jany, Errol był małżeństwem przez 18 lat i mieli dwójkę dzieci: Rose oraz Alexandrę. Zatem jaki jest ich status? Ich przybrana siostra (z tej samej mamy) stała się ich przybraną matką, a jej dzieci nowym rodzeństwem dla nich i dla Elona.

Matka miliardera, 74-letnia modelka i dietetyczjka Maye Musk już wcześniej w wywiadach wspominała swój związek z Errolem jako pełen przemocy i nieszczęśliwy. Trwał przez 9 lat. Drugie małżeństwo, z Heide Bezuidenhout, trwało od 1992 do 2010 roku. Elon Musk sam już ma 10 dzieci z 3 różnych związków.