W programie bierze udział Muzeum Sportu i Turystyki

i

Autor: materiały prasowe urzędu Samorządu Województwa Mazowieckiego

Odwiedź mazowieckie instytucje kultury za symboliczną złotówkę! Ruszyła specjalna akcja

2022-05-16 17:46

Muzea, teatry czy opera za symboliczną złotówkę. Władze Mazowsza ruszyły z projektem skierowanym do uczniów podstawówek i liceów. Dzięki specjalnemu dofinansowaniu kilkadziesiąt instytucji w województwie jest dla nich dostępna niemal za darmo.

Rajd Pojazdów Zabytkowych przy Zamku w Rydzynie

Muzea i nie tylko

W projekcie bierze udział w sumie 26 instytucji. Wśród nich są zarówno muzea, jak i teatry, opera kameralna a także... Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze! Ze wszystkich tych atrakcji uczniowie z województwa mazowieckiego mogą skorzystać za symboliczną złotówkę.

- To mogą być dzieci i młodzież ze szkół całego naszego województwa. Oczywiście chodzi o grupy zorganizowane, wcześniej zgłoszone do instytucji - mówi wicemarszałek Wiesław Raboszuk. - Jest Muzeum Sportu i Turystyki, Teatr Polski w Warszawie, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Muzeum Kolejnictwa w Warszawie z oddziałem w Sochaczewie, gdzie mamy kolej wąskotorową, skansen Wsi Radomskiej, Warszawska Opera Kameralna - dodaje.

Promować kulturę

Program ma na celu zachęcić do odwiedzania instytucji kultury na terenie województwa. Czasami dla młodzieży i dzieci z Mazowsza ceny wstępu do teatru czy opery mogą być zaporowe. Poza tym uczniowie z mniejszych miejscowości muszą też ponosić koszty dojazdu.

- Chodzi o to, by ułatwić dzieciom i młodzieży dostęp do naszych instytucji kultury - mówi Ludwik Rakowski, przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego. - Przy okazji liczymy też na zwiększenie frekwencji w naszych instytucjach kultury, tam gdzie taka możliwość istnieje - dodaje.

- Mamy już grafik wypełniony na 100 proc.. Cieszymy się, że możemy się odbić po pandemii. Myślę, że ta złotówka zachęci do odwiedzin - dodaje Magdalena Walczyk-Brzezińska z działu edukacji i promocji Muzeum Sportu i Turystyki, które również dołączyło do programu.

Zarząd województwa na realizację programu przeznaczył 6 mln zł. Środki wyrównają utracone przychody instytucji kultury. Z nowej oferty samorządu Mazowsza szkoły będą mogły korzystać do końca roku. Aby się zgłosić należy wypełnić formularz dostępny na stronie mazovia.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Jaki kolor ma to warzywo?

Pytanie 1 z 19
Jaki kolor ma korzeń pasternaku?
Źródło: Odwiedź mazowieckie instytucje kultury za symboliczną złotówkę! Ruszyła specjalna akcja