Już niebawem zmiany na S8. Sprawdź, gdzie trzeba będzie zdjąć nogę z gazu

i

Autor: Pixabay Już niebawem zmiany na S8. Sprawdź, gdzie trzeba będzie zdjąć nogę z gazu

Odcinkowy pomiar prędkości na S8. Sprawdź, gdzie trzeba będzie zdjąć nogę z gazu

2021-04-13 16:19

Koniec z przekraczaniem prędkości na S8! Kierowcy ze zbyt ciężką nogą będą musieli słono zapłacić. Główny Inspektorat Transportu Drogowego podpisał umowę na dwa odcinkowe pomiary prędkości w Warszawie. Urządzenia pojawią się w dwóch kluczowych punktach stolicy już w październiku. Mają poprawić bezpieczeństwo.

Kontrola prędkości na S8

Koniec z przekraczaniem prędkości na S8! Główny Inspektorat Transportu Drogowego podpisał umowę na dwa odcinkowe pomiary prędkości w Warszawie. Jak mówi rzeczniczka Inspektoratu Monika Niżniak - urządzenia zostaną zamontowane pomiędzy węzłem Łabiszyńska, a węzłem Piłsudskiego oraz węzłem Konotopa, a węzłem Bemowo.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce

- Są to odcinki, na których bardzo często dochodzi do kolizji, dochodzi do wypadków. W związku z tym oceniono, że w pierwszej kolejności należy je objąć kontrolami z wykorzystaniem urządzeń rejestrujących - mówi Monika Niżniak.

Pomiar prędkości - Warszawa

Monika Niżniak dodaje, że odcinkowy pomiar prędkości to system, którego w zasadzie nie da się oszukać.

- Kluczową zaletą jest możliwość nakłonienia kierowców do jazdy z właściwą prędkością na całej długości kontrolowanego odcinka. Urządzenia mają zmienić zachowania kierowców. Mają ich skłonić do przestrzegania przepisów - mówi Monika Niżniak.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?

Koszt montażu urządzeń wyniesie blisko 4 miliony złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Odcinkowy pomiar prędkości na S8. Sprawdź, gdzie trzeba będzie zdjąć nogę z gazu