Czeka nas lockdown? Kiedy wprowadzą obostrzenia? IV fala koronawirusa już w Polsce jest

i

Autor: Pixabay.com

Obostrzenia w STYCZNIU 2022. Znamy plany rządu. Jakie restrykcje?

2021-12-16 15:01

Nowe obostrzenia w Polsce od 15 grudnia. Te zostały wprowadzone ze względu na bardzo dużą liczbę zakażeń koronawirusem. Niepokojący jest też nowy wariant Omikron, którego obecność już potwierdzono w naszym kraju. A co z obostrzeniami w styczniu 2022? Co planuje rząd?

Obostrzenia do 15 grudnia. Jakie restrykcje w Polsce?

Przypomnijmy, że od środy, 15 grudnia w Polsce obowiązuje nowe obostrzenia. Zmniejszono m.in. limity z 50 proc. na 30 proc. obłożenia danego obiektu. Przekroczenie limitów jest możliwe, jeśli przedsiębiorca wykaże, że weryfikuje paszporty covidowe. Oprócz tego zamknięto dyskoteki, kluby oraz obiekty udostępniające miejsca do tańczenia (z wyłączeniem nocy sylwestrowej). Wprowadzono zakaz konsumpcji w kinach. Dodatkowo od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 obwiązywać będzie nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Szczegóły na temat nowych obostrzeń możecie sprawdzić tutaj:

NOWE obostrzenia od 15 grudnia. Są mocne restrykcje. Będzie weryfikacja certyfikatów covidowych! Co się zmienia? [LISTA]

Policja z ciężkim sprzętem przygotowana na pierwszy mecz Legii po pobiciu piłkarzy

Obostrzenia styczeń 2022. Co planuje rząd?

Co z obostrzeniami w styczniu 2022? Jakie restrykcje będą obowiązywać? Znamy już plany rządu. Okazuje się, że obostrzenia wprowadzone 15 grudnia będą obowiązywać także w styczniu 2022. Według obecnych planów rząd nie zamierza zmieniać obecnych restrykcji. Wszystko wskazuje więc na to, że najbliższy karnawał również raczej spędzimy na domówkach, niż na imprezach tanecznych.

Nie oznacza to jednak, że nowe obostrzenia w styczniu 2022 nie zostaną wprowadzone. W czwartek, 16 grudnia potwierdzono pierwsze zakażenie wariantem Omikron w Polsce. Jak wiadomo, ten bardzo szybko się rozprzestrzenia. Jeśli sytuacja pandemiczna znów zacznie się pogarszać, to dodatkowe obostrzenia w styczniu 2022 są możliwe.

Sonda
Czy to dobrze, że bary i restauracje same wprowadzają obostrzenia?
Źródło: Obostrzenia w STYCZNIU 2022. Znamy plany rządu. Jakie restrykcje?