Bieganie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne To jeden z szybszych pomysłów na spalenie dodatkowych kalorii. Wystarczy 20 minut i wszystkie pączkowe kalorie spalone!

Obostrzenia po 9 kwietnia 2021: Co z siłowniami, basenami i sportem? Czy będą otwarte?

2021-04-07 12:38

Obostrzenia po 9 kwietnia 2021: Co z siłowniami, basenami i sportem? Czy będą otwarte? Podczas środowej konferencji prasowej Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego zapowiedziano, iż obecne obostrzenia będą obowiązywać do 18 kwietnia 2021 roku. Oznacza to, iż także obiekty sportowe pozostaną zamknięte przynajmniej do tego czasu.

Obostrzenia po 9 kwietnia 2021: Co z siłowniami, basenami i sportem? Czy będą otwarte? Na środowej konferencji Minister Zdrowia, zapowiedział, iż obowiązujące obostrzenia będą obowiązywać nadal i potrwają do 18 kwietnia. Oznacza to, iż siłownie, baseny oraz obiekty sportowe po 9 kwietnia 2021 nadal będą zamknięte. Dlaczego i zgodnie z rozporządzeniem które weszło w życie 2 kwietnia dostępne będą tylko dla członków kadry narodowej w sportach olimpijskich.

Obostrzenia od 9.04.2021 - sport nadal zamknięty

Siłownie, baseny oraz inne obiekty sportowe będą nadal zamknięte. Obostrzenia zostały przedłużone i będą trwały od 9.04.2021 do 18.04.2021. Minister Zdrowia zapowiedział, iż obiekty sportowe w tym czasie nadal pozostaną zamknięte. Czy uda się je otworzyć po 18.04? Czas pokaże, jednak podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski zapowiedział, iz w pierwszej kolejności otwierane będą przedszkola oraz żłobki.

Obostrzenia po 9 kwietnia 2021 nadal będą obowiązywać więc na siłowniach.

Święta kościelne. Czy znasz najważniejsze daty?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy Trzech Króli?
Raport z Anteny godz. 10

SPORT TYLKO DLA ZAWODOWCÓW

Obostrzenia po 9 kwietnia 2021 podtrzymują także rozporządzenie które zostało wydane 2 kwietnia. Czytamy w nim: Wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i paraolimpijskich będą uprawnieni do korzystania z basenów, siłowni oraz klubów i centrów fitness. 2 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z 19 kwietnia, które doprecyzowuje regulacje w zakresie korzystania z wymienionych obiektów." - czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Przypomnijmy, że że od piątku, 2 kwietnia, nie można już korzystać z furtki w przepisach, jaką była możliwość używania tych obiektów przez sportowców posiadających licencje. Wielu miłośników sportu wyrabiało sobie ten dokument, który można było zdobyć bez większego problemu w rozmaitych związkach sportowych. Dzięki temu, siłownie czy baseny nie świeciły pustkami. Teraz nie ma już tej możliwości.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Obostrzenia po 9 kwietnia 2021: Co z siłowniami, basenami i sportem? Czy będą otwarte?