Nowy mural Banksy'ego w Londynie to wyjątkowe dzieło. Tłumy robią sobie przy nim zdjęcia

i

Autor: ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Wiadomości

Nowy mural Banksy'ego w Londynie to wyjątkowe dzieło. Tłumy robią sobie przy nim zdjęcia

2024-03-19 14:37

W Londynie pojawił się nowy mural Banksy'ego. Na ścianie budynku, przed którym stoi usychające drzewo, artysta rozpylił zieloną farbę imitującą liście. Dzieło, co nie będzie żadnym zaskoczeniem, wywołuje ogromne zainteresowanie.

Nowy mural Banksy'ego w Londynie robi wrażenie

Banksy, słynny brytyjski artysta street art, który do tej pory nie ujawnił swojej prawdziwej tożsamości, stworzył kolejne dzieło na jednym z bloków w Londynie. Udostępnił on w swoich mediach społecznościowych dwa zdjęcia. Na pierwszym widać pustą ścianę budynku, a na drugim tę samą ścianę, ale już z namalowanym muralem (poniżej możecie się ze wspomnianym postem zapoznać). 

Na ścianie domu, przed którym stoi usychające drzewo z obciętymi gałęziami, rozpylił on zieloną farbę w ten sposób, iż wygląda ona jak liście. W rogu ściany namalowana została natomiast postać trzymająca przyrząd do malowania farbą pod ciśnieniem. Jeszcze zanim Banksy potwierdził, że to on jest twórcą tego dzieła, wiele osób zaczęło przychodzić w to miejsce, które znajduje się w dzielnicy Finsbury Park w północnym Londynie, aby zrobić sobie przy nim zdjęcie. 

Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina

Teraz praca, rzecz jasna, wywołuje jeszcze większe zainteresowanie ze strony mieszkańców czy turystów. Władze gminy Islington, na której terenie znajduje się Finsbury Park, poinformowały ponadto, że zespół ds. usuwania graffiti wie o tym, że to dzieło Banksy'ego i nie zamierza go usunąć w przyszłości. 

Drzewo wiśniowe, które stało się elementem dzieła słynnego artysty, jak tłumaczą władze gminy jest w coraz gorszym stanie. Niestety, zostało zaatakowane przez grzyby. Od pewnego czasu drzewo, mające ok. 40-50 lat, ma przycinane gałęzie. Wszystko po to, aby przedłużyć mu istnienie. Przedstawiciele Islington przyznają, że będą cały czas się starać, aby utrzymać drzewo w odpowiedniej formie, jak najdłużej. 

Prace Banksy'ego pojawiają się na ulicach Londynu i w innych miejscach na świecie. Wciąż jednak nie wiadomo, jak naprawdę się nazywa. W ostatnich latach, w tym temacie, pojawiło się wiele pogłosek. Z tym pseudonimem łączono chociażby Jamiego Hewletta, rysownika komiksów i współtwórcę projektu Gorillaz, czy Roberta Del Naja z formacji Massive Attack.

Banksy na Ukrainie. Słynny artysta potwierdził, że zostawił tam kilka prac: