Są najcichsze w Polsce i wyjadą na drogi już jesienią!

i

Autor: Tramwaje Warszawskie

Są najcichsze w Polsce i wyjadą na drogi już jesienią! To nowe warszawskie tramwaje

2021-08-16 12:26

Pierwsze pojazdy już jesienią na stołecznych torowiskach! Hyundai skończył testy potrzebne do uzyskania homologacji przez nowe, warszawskie tramwaje. To oznacza, że nowe składy wyjadą na tory już niedługo.

NAJWIĘKSZE SILNIKI samochodów [Bentley, Cadillac, Chevrolet, Dodge] | ESKA XD - Prosto z salonu #29

Tramwaje Hyundai w Warszawie

Są rekordowo ciche i mają już homologację! Chodzi o nowe tramwaje Hyundaia, które już niedługo przewiozą po Warszawie pierwszych pasażerów i pasażerki. Producent przeprowadził badania wymagane do uzyskania homologacji. To znaczy, że teraz pojazdy muszą przejść już tylko wewnętrzne testy:

- Pracownicy Tramwajów Warszawskich przystąpią do badań odbiorczych. Zostanie przeprowadzona między innymi jazda osiemnastogodzinna, podczas której motorniczy będzie symulował rzeczywisty przejazd uwzględniający między innymi otwieranie i zamykanie drzwi czy różne sposoby kierowania tramwajem. I test niezawodności, podczas którego sprawdzona zostanie możliwość bezawaryjnej jazdy na dystansie 2500 kilometrów - mówi Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich

Czytaj także: Film polski w plakacie NRD - niezwykła wystawa plenerowa w stolicy!

Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?

Najcichsze tramwaje w Polsce

W czasie dotychczasowych testów okazało się, że nowe tramwaje będą najcichsze w Polsce:

- Natężenie dźwięku w dotychczas eksploatowanych wagonach wynosiło 77 decybeli, tymczasem natężenie dźwięku zmierzone w nowych tramwajach wyniosło nieco ponad 74 decybeli. Jest to poziom dźwięku wydawany przez duży, nieco głośniejszy odkurzacz. Różnica 3 decybeli jest różnicą bardzo odczuwalną, co wynika ze specyfiki pomiaru natężenia dźwięku. W całej Europie jest bardzo niewiele cichszych tramwajów - mówi Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich

Pierwsze dwa tramwaje będą woziły pasażerów jeszcze jesienią tego roku. Kolejne będą odbierane od producenta na przełomie 2021 i 2022 roku. Całe zamówienie obejmuje 123 pojazdy. Tramwaje południowokoreańskiego producenta dotrą do Polski w trzech wersjach. W największych będzie mogło podróżować nawet 240 osób.

Czytaj także: Odbudowa Pałacu Saskiego. Prezydent Duda podpisał ustawę

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29
Źródło: Są najcichsze w Polsce i wyjadą na drogi już jesienią! To nowe warszawskie tramwaje