Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić?

Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić?

2021-06-07 11:58

Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić? Chociaż zamierzchłe, słowiańskie czasy już za nami to wciąż popularny jest wśród młodych dziewcząt zwyczaj zakładania wianków i puszczania ich na wodę. Panowie - złowienie wianku ukochanej zapewniało huczne wesele! Co jeszcze trzeba wiedzieć o Nocy Kupały? Kiedy obchodzimy ją w 2021 roku?

Spis treści

  1. Noc Kupały 2021 - co to takiego?
  2. Noc Kupały 2021 - jak ją obchodzić?

Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić? Noc Kupały to dzień, który znamy z kart historii i literatury. Nasi przodkowie wierzyli, że z początkiem lata budziły się magiczne stworzenia, które grasowały po naszym świecie, aż do zimy. Tego dnia palono ogniska, tańczono i świętowano. Niektórzy wierzyli, że data ta była również magiczna, a na najwyższych górach spotkać można było biesiadujące czarownice. W 2021 również będziemy obchodzić Noc Kupały czyli najkrótszą noc w roku. W 2021 roku przesilenie letnie wypada w poniedziałek 21 czerwca. Oznacza to, że świętować powinniśmy w nocy z poniedziałku na wtorek. 

Ulubione piosenki polskich piłkarzy. Tego słucha Milik, Krychowiak i Lewandowski!

Noc Kupały 2021 - co to takiego?

W zamierzchłych czasach nadejście lata było ważnym okres zwłaszcza dla mieszkańców wsi. To wtedy dbano o uprawy i zbierano pierwsze warzywa, lecz również można było sobie pozwolić na odpoczynek i zabawę. Noc Kupały, Wianki albo Noc Świętojańska, były właśnie czasem rozrywek. Obchodzono je wszystkie z końcem wiosny, a powitanie lata musiało być huczne i radosne. Chrześcijański odpowiedni słowiańskiej Nocy Kupały to Noc Świętego Jana znana też jako Noc Świętojańska.

Noc Kupały 2021 - jak ją obchodzić?

Noc Kupały to świetny czas na spotkania ze znajomymi. Rozpalić możemy ogniska i pleść wianki, które potem należy posłać z nurtem rzeki. To również jedna z najbardziej romantycznych nocy w ciągu roku! Oświadczyny w tym dniu przyniosą młodej parze szczęście!

Źródło: Noc Kupały - kiedy jest w 2021 roku? Co to za dzień? Jak ją obchodzić?