Niezwykłe, najlepsze smaki Mazowsza wyłonione! Niektóre z przepisów przekazywane są z pokolenia na pokolenie!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Niezwykłe, najlepsze smaki Mazowsza wyłonione! Niektóre z przepisów przekazywane są z pokolenia na pokolenie!

2021-07-15 12:08

hleb orzechowy, ciasto drożdżowe z kruszonką Zając w kapuście, polędwiczka królewska dojrzewająca czy wino chabrowe – to niektóre potrawy, które znalazły się w gronie laureatów konkursu „Najlepsze smaki Mazowsza”. W tym roku zgłoszonych zostało aż 106 produktów żywnościowych.. Szczególne uznanie kapituły zdobyło aż 28 smakołyków, a 13 z nich zostało wyróżnionych. Przyznane zostały także cztery wyróżnienia Kapituły. Wśród laureatów znalazło się 13 producentów z Warszawy i okolic.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

O Laur Marszałka w tym roku walczyło 106 propozycji

Każdy uczestnik mógł zaprezentować tylko jeden produkt, a specjały nagrodzone w poprzednich edycjach nie mogły brać udziału ponownie. Uczestnicy startowali w ośmiu kategoriach.

- Jak co roku zgłosiło się wielu producentów, którzy chcieli pochwalić się swoimi wyjątkowymi produktami. Są to potrawy charakterystyczne dla danego regionu, które są nie tylko smaczne i zdrowe, ale także przygotowane w sposób tradycyjny i ekologiczny - mówi Janina Orzełowska z zarządu województwa.

Czytaj także: Jacek Wachowicz nowym wiceburmistrzem Pragi-Północ - wybrany jednym głosem przewagi

Twórca drożdżowego ciasta pan Marcin Brońka mówi, że przepis znalazł w zeszycie z wierszami swojej babci.

- Babcia prowadziła pensjonat w Urlach. Wychowałem się z nią i na tym cieście. W cieście drożdżowym najważniejsze są dobre składniki, żeby robić je uczciwie i sumiennie. Gdy dodamy wszystko co dobre i będziemy je długo wyrabiać, wyjdzie dobre. Nasze ciasto wyrabiamy ręcznie, niczego nie żałujemy - mówi Brońka.

W konkursie mogli brać udział zarówno przedsiębiorcy, jak i pozostali mieszkańcy Mazowsza.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Niezwykłe, najlepsze smaki Mazowsza wyłonione! Niektóre z przepisów przekazywane są z pokolenia na pokolenie!