Koronawirus

i

Autor: Zdjęcie autorstwa EVG Culture z Pexels Nowe obostrzenia dla niezaszczepionych. Rząd podjął ważną decyzję

Koniec pobłażania NIEZASZCZEPIONYM?! Rząd wprowadza NOWE zasady w przestrzeni publicznej: szczepienie, albo test

2021-08-24 11:37

Nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Rząd wprowadza poważne zmiany. Osoby, którą będą przebywały w przestrzeni publicznej zamkniętej, muszą być zaszczepione przeciwko COVID-19, wyleczone lub posiadać negatywny test, wykluczający zakażenie.

Nowe zasady w związku z pandemią koronawirusa. Uderzą w niezaszczepionych

Na świecie znów notuje się wzrost zakażeń koronawirusem. Tym razem odpowiedzialny jest za to wariant Delta, który szybko rozprzestrzenia się po kolejnych krajach. Niektóre państwa już zdecydowały się na powrót obostrzeń. Co ważne, część z restrykcji dotyczy tylko osoby, które nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19. Tak jest m.in. w Portugalii, Grecji czy Francji. Turyści, jak i miejscowi nie mogą np. zjeść posiłku wewnątrz restauracji. Pozostaje im konsumpcja jedynie w ogródku.

Raport z Anteny 24.08, godz 10.00

To jednak nic w porównaniu z tym, na co zdecydowały się Niemcy. Od poniedziałku, 30 sierpnia obowiązywać tam będzie zasada 3G - Geimpfte, Genesene, Getestete. Co oznacza?

Niemcy: nowe obostrzenia w przestrzeni publicznej. Albo szczepienie, albo test

Nowe zasady w Niemczech oznaczają, że każdy, kto przebywa w przestrzeni publicznej w zamkniętym pomieszczeniu, musi być zaszczepiony, wyleczony lub posiadać negatywny wynik testy na koronawirusa. Dotyczy to wizyt w: restauracjach, kinach, salonach fryzjerskich, siłowniach, basenach i halach sportowych, szpitalach, przychodniach. Również uczestnicy imprez muszą przedstawić specjalne dokumenty. Co więcej, osoby przebywające w hotelach, negatywny wynik testu muszą powtarzać co trzeci dzień pobytu.

W kraju obowiązuje też zasłanianie ust i nosa w sklepach czy w transporcie publicznym. Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych, wyleczonych, jak i przebadanych. Dodatkowo od 11 października testy na COVID-19 nie będą już bezpłatne. Ma to zwiększyć presję na mieszkańców, by jak najszybciej poddali się szczepieniu przeciwko koronawirusowi. Test na COVID-19 kosztuje od 15 do 25 euro.

Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech cały czas rośnie. W miniony poniedziałek odnotowano 3668 zakażeń. To o ponad 1500 więcej niż tydzień temu.

Sonda
Czy składka zdrowotna powinna być niższa?
Źródło: Koniec pobłażania NIEZASZCZEPIONYM?! Rząd wprowadza NOWE zasady w przestrzeni publicznej: szczepienie, albo test