Marek Suski

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Marek Suski

Nie będzie podziału Mazowsza?! Marek Suski zdradza powód

2021-10-11 16:24

Podział Mazowsza - ten pomysł został póki co odłożony. Partia rządząca zmienia plany i na razie rezygnuje z utworzenia 17 województwa. Dlaczego? Zdecydowały polityczne względy. Dowiesz się więcej

Podział Mazowsza to głośny pomysł partii rządzącej. Wstępnie zadecydowano o utworzeniu nowego, siedemnastego województwa - miała je tworzyć Warszawa. Sprzeciwiał się temu m.in. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Podjęto jednak decyzję, że podziału Mazowsza nie będzie. - Zdecydowały polityczne, a nie merytoryczne względy. Nie mamy sejmowej większości dla tego projektu - zdradził poseł PiS Marek Suski w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Radiu Plus.

Czytaj także: Referendum w sprawie podziału Mazowsza! "Wniosek złożony, nic o nas bez nas"

- Nie wiem czy w tej kadencji Sejmu, ale póki co nie ma większości w Sejmie dla tej idei, w związku z tym przegłosowanie tego pomysłu, który z pewnością byłby odrzucony w Senacie, to wysiłek, który nie przyniósłby efektu - dodał Suski.

W myśl projektu Warszawa wraz z przyległościami zostałaby wyodrębniona z mazowieckiego, tworząc nowe województwo. Politycy PiS tłumaczyli, że chodzi o to, by stolica nie rozwijała się kosztem pozostałej części Mazowsza, lecz aby region również miał możliwości rozwoju m.in. przez szerszy dostęp do środków unijnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Co wiesz o kodach pocztowych? Sprawdź, czy mógłbyś być listonoszem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś banalnego. Z ilu cyfr składa się w Polsce kod pocztowy?
Nowy pomnik w Warszawie. Oto wielcy prezydenci: Starzyński i Kulski
Źródło: Nie będzie podziału Mazowsza?! Marek Suski zdradza powód