Najbrzydsze budynki świata. Kto wydał zgodę na coś takiego?

i

Autor: Twitter/fck_ugly

Najbrzydsze budynki świata. Kto wydał zgodę na coś takiego?

2022-09-06 13:25

Jeżdżąc po Polsce można natrafić na wiele architektonicznych potworków. Jednak nie jest to wcale tylko nasza domena. Okazuje się, że w sieci nie brakuje amatorów takich koszmarków.

Internet daje nam nieograniczone możliwości nauki i rozwoju, ale nie oszukujmy się – w większości przypadków najbardziej kochamy korzystać z niego jako okienka w panoptykonie osobliwości. Czemu więc nie zajrzeć do najgorszych architektonicznych pomysłów? Zbiera je na swoim Twitterze oraz Instagramie użytkownik fck ugly. Tak, są tutaj także przedstawiciele Polskiej „sceny” architektury, jednak największe „skarby” tworzy się za granicami. Akurat w tej kategorii nie życzymy Polsce zwycięstwa. Zaczniemy od konkurencji.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Teraz czas na polskie klasyki. Polak potrafi? Oj tak, potrafi i to jak bardzo!

Jeśli macie ochotę na więcej polskich architektonicznych koszmarków zapraszamy do odwiedzenia stron takich jak „Sto lat planowania” (doskonale punktują absurdy architektoniczne) lub „Architektura, która nie przeprasza” (brutalizm – czy go lubisz, czy nie). Gorąco polecamy także "Stare i brzydkie rzeczy" oraz "Najpiękniejsze elewatory zbożowe".