Roboty drogowe

i

Autor: pixabay.com Roboty drogowe

Nowy most - do naprawy! Drogowcy zwęzili most POW

2021-08-03 11:33

Nowy most do naprawy. Drogowcy zwęzili przejazd mostem Południowej Obwodnicy Warszawy w kierunku Siedlec. Wykonawca musi sfrezować nawierzchnię, a następnie ułożyć nową. Dlaczego takie działanie jest potrzebne kilka miesięcy po otwarciu trasy?

Sekrety Igrzysk Olimpijskich | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #28

Most Anny Jagiellonki zwężony

Otwarty został siedem miesięcy temu, a już wymaga naprawy! Drogowcy czasowo zwęzili most Południowej Obwodnicy Warszawy. Na miejscu wykonawca sfrezuje jezdnię, by następnie ułożyć nową nawierzchnię. "To skutek badań, które zleciliśmy":

- Jakość realizowanych inwestycji jest dla nas jednym z priorytetów. Generalna Dyrekcja prowadzi badania kontrolne zarówno na etapie prowadzenia robót, jak i w całym okresie gwarancyjnym oraz użytkowania. Na podstawie uzyskanych wyników badań przeprowadzonych w okresie gwarancyjnym, podjęta została decyzja o wymianie warstwy ścieralnej - mówi Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Czytaj także: CIMANOUSKA w Warszawie - stolica przyjmie białoruską sprinterkę!

QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

Pytanie 1 z 20
O której godzinie wybuchło Powstanie Warszawskie?

Do kiedy utrudnienia na moście POW?

Zwężona jest jezdnia w kierunku Siedlec. Utrudnienia mają potrwać do ósmego sierpnia:

- Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu w kierunku Siedlec oraz jeden pas do zjazdu z S2 w ulicę Wał Miedzeszyński - mówi Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Na miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 kilometrów na godzinę. Remontowany odcinek ma 850 metrów. Przypomnijmy - fragment S2, gdzie zlokalizowany jest naprawiany most, został otwarty pod koniec grudnia. W jego otwarciu brał udział między innymi Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Czytaj także: Najpopularniejsze liceum w Warszawie - absolwenci podstawówek wybierali je w tym roku najczęściej!

Ile kalorii spalają olimpijczycy?| ESKA XD - Sportekspertka #28
Źródło: Nowy most - do naprawy! Drogowcy zwęzili most POW