Minecraft

i

Autor: materaiły promocyjne Minecraft

Lekcje szkolne będą prowadzone w popularnej grze komputerowej? Sprawdzamy o co chodzi

2021-04-13 18:29

Rusza projekt "WawaCraft", w ramach którego zajęcia zdalne w warszawskich szkołach będą się odbywały w świecie "Minecrafta", czyli jednej z najpopularniejszych gier na świecie! Jak to będzie działało? Kto będzie mógł wziąć udział w takiej lekcji?

Warszawscy uczniowie mogą uczyć się... w świecie Minecraft! Właśnie rusza projekt WawaCraft, który będzie odbywał się na platformie cyfrowej eduwarszawa.pl. Ruszyła rekrutacja.

- Jesteście fanami Minecrafta? Szukacie inspirujących narzędzi do wykorzystania na zajęciach zdalnych? Chcecie dowiedzieć się, jak wykorzystać grę na lekcjach? Zapraszamy nauczycieli i uczniów z samorządowych placówek oświatowych do udziału w projekcie WawaCraft - zachęca wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

- Cały projekt zostanie zrealizowany na specjalnej wersji gry - Minecraft: Education Edition. Stołeczny ratusz wybrał trzy obszary, w których dzieci będą budowały mapy Warszawy, ale te grę można wykorzystać właściwie do każdego przedmiotu szkolnego - przekonuje Cecylia Szymańska z Microsoft Polska.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

- Minecraft: Education Edition używają nauczyciele na całym świecie. Funkcja gry wieloosobowej z bezpiecznymi kodami dołączania umożliwia uczniom i nauczycielom współpracę, tworzenie i wspólne rozwiązywanie problemów w środowiskach edukacyjnych i na dedykowanych platformach - dodaje Cecylia Szymańska z Microsoft Polska.

Gry jak serialowe tasiemce | ESKA XD - Blogier #19

Zgłaszać można się do 30 kwietnia. W maju odbędzie się webinarium dla nauczycieli - Jak prowadzić zajęcia z użyciem Minecraft: Education Edition. Zwieńczeniem projektu będzie konkurs dla zespołów szkolnych (nauczyciel i grupa uczniów) na stworzenie własnych map edukacyjnych. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone i udostępnione jako materiał dydaktyczny dla warszawskich placówek edukacyjnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Minecraft rządzi w Warszawie! Lekcje szkolne będą prowadzone w popularnej grze komputerowej