Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przeleciała nad huraganem. Co za widok!

i

Autor: YouTube / NASA

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna przeleciała nad huraganem. Co za widok!

2022-09-30 11:16

Stany Zjednoczone zmagają się z nieokiełznanym huraganem Ian. Żywioł przeszedł przez Florydę i Zatokę Meksykańską niszcząc domy, zalewając drogi, dewastując infrastrukturę. Jak na razie służby informują o 17 ofiarach śmiertelnych. W tym samym czasie ponad huraganem przeleciała stacja kosmiczna ISS i wykonała zdjęcia, które pokazują potęgę tego zjawiska.

Jak widać na materiałach publikowanych w sieci przez mieszkańców dotkniętych huraganem terenów, siła żywiołu była naprawdę potężna.

Tymczasem gdzieś wysoko, ponad szalejącym huraganem, przelatująca Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pokazała nam wyjątkową i niedostępną dla większości perspektywę.

Dobrze uzupełniają ten piękny widok zdjęcia satelitarne. Sondy meteorologiczne sfotografowały wyładowania elektryczne, do których dochodzi wewnątrz huraganu.

Huragan Ian określany jest jako jeden z dwóch najsilniejszych, jakie dotknęły USA w ciągu ostatnich trzydziestu lat. Wcześniej żywioł zdewastował Kubę. Efektem był między innymi blackout na całej wyspie spowodowany uszkodzeniem sieci elektrycznej.