Jessica Ziółek

i

Autor: Prywatne archiwum

gorąca premiera

Mężczyźni o nich śnią, kobiety marzą by być jak one. Jakie jest ich prawdziwe życie?

2023-09-08 15:24

Wcale nie takie proste. Dziewczyny i żony piłkarzy wydają się być prawdziwymi księżniczkami z baśni. Dzięki związkowi z popularnymi sportowcami mogą cieszyć się sławą, uwagą mediów, podziwem fanów i fanek oraz oczywiście luksusami i bogactwem. Nie jest to jednak życie jedynie usłane różami. O tym, co kryje się za kulisami związku z gwiazdą piszę Jessica Ziółek w książce „WAGs. Cała prawda o kobietach piłkarzy.”

Słowo „WAGs” to skrót od angielskiego wives and girlfriends, czyli żony i dziewczyny, oczywiście sportowców. Znamy je zarówno z witryn plotkarskich jak i stricte sportowych mediów, którym zdarza się poświęcać im uwagę. Często wykorzystują swoje 5 minut mając dostęp do mediów by budować własną karierę i wizerunek. Jednak by wytrzymać w tym świecie trzeba mieć nerwy z hartowanej stali.

- Nigdy nie możesz się zwierzyć ze swoich obaw i lęków – cytuje Ziółek jedną ze swoich rozmówczyń ze świata wielkiego sportu - Pamiętaj o jednym – Inne WAGs prędzej czy później zdradzą twoje tajemnice swoim mężom, a ci z kolei wszystko powtórzą twojemu facetowi. Ten świat to brak zaufania na najwyższym poziomie. Jesteś tutaj zdana wyłącznie na siebie. Nie masz przyjaciół, nie masz nikogo, komu możesz się zwierzyć. Może z wyjątkiem swojej mamy.

Świat pięknych i bajecznie bogatych kobiet u boku piłkarzy może wydawać idealny i wypełniony jedynie luksusem i zabawą. Jednak Jessica Ziółek, pokazując jego kulisy w relacjach prawdziwych WAGs, które często wolą zachować dla bezpieczeństwa anonimowość, odziera rzeczywistość z mitów. Prawda niestety nie jest przyjemna.

Kobiety u boku gwiazd muszą często znosić upokorzenie, uprzedmiotowienie, być gotowe i idealne na każde wezwanie. Nie mają praktycznie prywatności, a ich życie powinno być jak najczęściej „udostępniane” widzom i fanom. Nierzadko znoszą także zdrady swych partnerów wiedząc doskonale o co toczy się gra, ta poza boiskiem, gdzie każdy faul jest dozwolony. Książka „WAGs. Cała prawda o kobietach piłkarzy” ukazała się nakładem wydawnictwa Harde. Znajdziecie ją w najlepszych księgarniach i internetowych sklepach.