Mężczyzna zobaczył uderzenie pioruna! Jego reakcja zadziwia [NAGRANIE]

i

Autor: canva/ screen www.facebook.com/MeteoLubuskie/videos Mężczyzna zobaczył uderzenie pioruna! Jego reakcja zadziwia [NAGRANIE]

Mężczyzna zobaczył uderzenie pioruna! Jego reakcja zadziwia [NAGRANIE]

2022-05-11 9:30

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać jak potężna błyskawica uderza w podwórko. Świadkiem tego zdarzenia był mężczyzna mieszkający tuż obok. Widział to zjawisko, ponieważ wracał wtedy ze swojego ogrodu do domu. Jego reakcja była jednak nietypowa. Sprawdźcie poniżej.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w mieście Sebring na Florydzie. Na oczach mężczyzny piorun uderzył w podwórko jego sąsiada. Stało się to tuż obok ogromnej posiadłości, która na szczęście nie została uszkodzona. Bycie świadkiem takiego zdarzenia wywołało jednak prawdopodobnie spory zdziwienie i niedowierzanie. Wszystko dlatego, że po uderzeniu pioruna mężczyzna, jak gdyby nigdy nic, wchodzi do domu. Łapie się tylko prawą ręką za serce. Prawdopodobnie był w ciężkim szoku i nie dotarło do niego, co się właściwie stało. Nie wiadomo, ile szkód wyrządziła błyskawica ani czy ktoś został ranny.

Burza i zjawiska. Jak uderza piorun i dlaczego?

Uderzenie pioruna jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Jest wyładowaniem elektrycznym o znacznym natężeniu, występującym w atmosferze od chmur burzowych. W dolnej części chmury burzowej zgromadzony jest duży elektryczny ładunek ujemny, który powoduje wytworzenie różnicy potencjału elektrycznego rzędu od 20 do 30 milionów woltów w odniesieniu do ziemi. Mówiąc prościej, między chmurami a ziemią lub między różnymi warstwami chmur powstaje różnica potencjałów, a następnie wyładowanie iskrowe - wtedy właśnie powstaje piorun. Błyskawice trafiają w miejsca o najmniejszym oporze elektrycznym, najczęściej w drzewa, wzgórza i wysokie budynki. Dlatego najgorszym miejscem do schronienia się przed burzą jest wysokie, odosobnione drzewo.

Floryda jest miejscem, które w Stanach Zjednoczonych uznawane jest za szczególnie przyjazne burzom i piorunom. Stan ten doświadcza około 3500 wyładowań atmosferycznych od chmur do ziemi dziennie, a w 2019 roku od uderzeń piorunów zginęło tam w sumie 20 osób.

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Mężczyzna zobaczył uderzenie pioruna! Jego reakcja zadziwia [NAGRANIE]