Metro na Bemowie - budowa wchodzi w decydującą fazę [ZDJĘCIA]

2021-08-20 15:24

Budowa stacji metra na Bemowie jest na ostatniej prostej. Po połączeniu starych i nowych torowisk, prace pod ziemią przyśpieszą, by zdążyć z otwarciem na zaplanowany termin. Co aktualnie dzieje się na budowie? O tym w artykule.

Metro na Bemowie - Z końcem lipca sfinalizowano prace związane z łączeniem nowo budowanych torowisk z tymi już funkcjonującymi. Teraz podziemne prace mają przyspieszyć, tak aby udało się je zakończyć w połowie przyszłego roku. Kamil Legowicz z firmy Gülermak, która prowadzi prace na stacji, powiedział, że oprócz stacji C05 - Bemowo, budowa trwa też na C04 - Ulrychów. Michał Olszewski, zastępca prezydenta Warszawy, wskazał, że zaawansowane są już prace wykończeniowe. Jak wygląda budowa na stacji metra Bemowo? Możecie się o tym przekonać oglądając poniższe wideo.

Z wizytą na budowie 2. linii metra

Metro Bemowo - kiedy otwarcie stacji?

Stacja metra Bemowo ma być oddana 12 lipca przyszłego roku, ale zanim wejdą do niej mieszkańcy i mieszkanki stolicy, trzeba będzie czekać jeszcze 3 miesiące na odbiory. Władze miasta zapewniają jednak, że pod koniec przyszłego roku pociągi metra przejadą z pasażerami pod Bemowskim ratuszem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Metro na Bemowie - budowa wchodzi w decydującą fazę [ZDJĘCIA]