Messenger

i

Autor: unsplash.com

Ciekawostki

Messenger ma już nową funkcję. Można ją łatwo aktywować

2024-02-12 14:17

Najpopularniejszy komunikator online, czyli Messenger ma nową funkcję. Dzięki niej zwiększysz swoją prywatność. Zobacz, jak ją aktywować i do czego dokładnie to służy. Z pewnością warto to wiedzieć!

Messenger ma już nową funkcję

Messenger od firmy Meta to jeden z najpopularniejszych aplikacji do komunikacji online ze znajomymi i rodziną. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko Facebookowi, z którym jest powiązany, ale też prostocie w obsłudze i bogatej funkcjonalności. To ostatnie zostało ostatnio wzbogacone. Nowa funkcja Messengera pozwala na zadbanie o prywatność rozmów z niektórymi osobami. To z pewnością przyda się, jeżeli nie chcemy, aby informacje nie trafiły w niepowołane ręce. Szczególnie osób, które mają dostęp do naszego telefonu.

Messenger ma już nową funkcję. Do czego służy?

W Messengerze możliwe jest kompleksowe szyfrowanie rozmów. Oznacza to, że tylko uczestnicy będą mieli dostęp do konwersacji. Dzięki temu zwiększa się ochrona prywatności, ponieważ szyfrowanie end-to-end oznacza ochronę wiadomości od momentu wysłania jej do czasu dotarcia i odczytania, lub odsłuchania przez odbiorcę.

Jak włączyć i wyłączyć nową funkcję Messengera?

Jak włączyć nową funkcję Messengera? Wystarczy otworzyć stronę messenger.com, kliknąć w swoje zdjęcie profilowe i wybrać opcję „prywatność i bezpieczeństwo”. Następnie należy wejść w „W pełni szyfrowane czaty” i „Bezpieczna pamięć”. Na końcu wystarczy potwierdzić klikając w opcję „Włącz bezpieczną pamięć”.

Dodatkową funkcję łatwo również wyłączyć. Należy powtórzyć początkowe czynności, czyli otworzyć stronę messenger.com, potem kliknąć zdjęcie profilowe i wybrać „Prywatność i bezpieczeństwo”, następnie „W pełni szyfrowane czaty” i „Bezpieczna pamięć. Na końcu „Zresetuj kod PIN”.

Jaja flaminga | PORANEK ROCK
Listen on Spreaker.