Plakat Jezusa

i

Autor: CatholicArena/Twitter/Screen Ogromne kontrowersje wokół nowego plakatu Jezusa

Informacje

Fala krytyki na plakat promujący Wielki Tydzień. „Jezus jest zbyt przystojny”

2024-02-08 13:01

Ten plakat wywołał sporo kontrowersji. Mowa o wykonanym przez hiszpańskiego artystę wizerunku Jezusa. Stworzony na potrzeby zbliżającej się Wielkanocy obraz nie spotkał się z pozytywnym odbiorem.

Hiszpański artysta skrytykowany za plakat Jezusa

To miał być plakat, który zachwyci wszystkich wiernych podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Wyszła jednak spora kontrowersja i mało kto spodziewał się takiego obrotu spraw. Dzieło hiszpańskiego artysty, który stworzył wizerunek Jezusa, zostało mocno skrytykowane.

Hiszpania postanowiła pomyśleć o Wielkanocy na długo przed jej nadejściem. Generalna Rada Bractw zamówiła specjalny plakat Jezusa, który miał być wykorzystywany podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Nie wszystko poszło jednak tak, jak myśleli organizatorzy. Wprawdzie autor plakatu to uznany artysta. Słyszała o nim nie tylko Hiszpania, ale cały świat. Salustiano Garcii Cruz, bo o nim mowa, zrealizował zadania, które mu powierzono. Plakat Jezusa powstał, ale chyba nie takiego efektu końcowego wszyscy się spodziewali. Na artystę wylała się fala krytyki.

Plakat hiszpańskiego artysty szybko pojawił się w mediach społecznościowych. No i się zaczęło. Delikatnie mówiąc, nie do końca przypadł do gustu internautom. Hiszpan został mocno skrytykowany. Głównie za to, że Jezus w wizji artysty był zbyt przystojny i wysportowany. Krytykowane było także to, że sprawia wrażenie osoby wypoczętej i generalnie mówiąc, zadowolonej. Internauci zwrócili też uwagę na to, że Jezus nie ma korony cierniowej, a jego wizerunek przypomina bardziej modela z reklamy.

Kontrowersje kontrowersjami, ale Generalna Rada Bractw zatwierdziła plakat stworzony przez Salustiano Garcii Cruz. Do opinii internautów postanowił odnieść się także burmistrz Sewilli. Jak przyznaje, sprawa została sztucznie rozdmuchana.

ZOBACZ: ILE KEBABÓW I PIZZY MOŻE KUPIĆ POKAK ZA MINIMALNE WYNAGRODZENIE?

ILE ZAPŁACIMY ZA WAKACJE SAMOCHODEM? [BUŁGARIA, CHORWACJA, HISZPANIA] | ESKA XD - Prosto z salonu #52
Listen on Spreaker.