Meksyk: Ogromna dziura pojawiła się na środku pola z dnia na dzień. Jak to się stało?

i

Autor: twitter.com

Meksyk: Ogromna dziura pojawiła się na środku pola z dnia na dzień. Jak to się stało?

2021-06-04 9:14

Ma 100 metrów średnicy i 20 głębokości i ciągle się powiększa – w środku jest woda. Ogromna dziura pojawiła się na środku pola z dnia na dzień. Mieszkańcy Meksyku są w szoku i boja się o swoje domy w okolicy. Skąd takie zjawisko?

W Meksyku w stanie Oaxaca powstało gigantyczne zapadlisko. Początkowo dziura miała zaledwie 5 metrów, ale szybko zaczęła się powiększać. Obecnie ma 100 m średnicy i 20 m głębokości.

Jak podają lokalne media, mieszkańcy okolicy ostrzegali od kilku tygodni o obserwowanych w tym miejscu anomaliach. Miejscowi sądzą nawet, że znają prawdopodobną przyczynę fenomenu.

Zapadlisko pojawiło się po raz pierwszy w sobotę i jest wypełnione wodą, która ciągle się przemieszcza, donosi powiązana z CNN telewizja Televisa.

Ogromna dziura pojawiła się na środku pola z dnia na dzień. Jak to się stało?

Mogło się to zdarzyć z wielu powodów, w tym erozji skał pod powierzchnią ziemi, gdy woda gruntowa przechodzi przez nią, pozostawiając pustkę, w którą zapada się powierzchnia. Według innych teorii zapadlisko powstało, ponieważ pod ziemią znajduje się zbiornik wodny. Nie ma jednak potwierdzenia tej wersji.

Urzędnicy z instytucji publicznych, w tym krajowej komisji ds. wody, przeprowadzą teraz dochodzenie w sprawie tego, co się stało. Proces ten obejmuje badania gleby i może potrwać do 30 dni.

Trening sportów walki
Źródło: Meksyk: Ogromna dziura pojawiła się na środku pola z dnia na dzień. Jak to się stało?