Facebook

i

Autor: Canva

Wiadomości

Męczą cię reklamy na Facebooku? Jest na to rozwiązanie. Wystarczy, że użyjesz tej ukrytej opcji

2024-02-16 13:09

W ostatnim czasie na Facebooku wyświetlają ci się praktycznie same uciążliwe reklamy, które utrudniają ci komfortowe korzystanie z aplikacji? Istnieje pewien sposób, który pozwoli ci ich uniknąć. Wystarczy użyć jednej z ukrytych opcji. Szczegóły w naszym artykule.

Masz same reklamy na tablicy na Facebooku? Zobacz, jak się ich pozbyć!

Od 2022 roku na Facebooku została wprowadzona polityka, na mocy której na tablicy pojawiają się nam treści dopasowane według algorytmów. Przez to często przegapiamy posty publikowane przez znajomych. Gubią się one bowiem w natłoku reklam, które "spamują" tablicę. Jak tego uniknąć? Okazuje się, że istnieje pewien sposób, który może temu zaradzić.

Facebook w 2022 roku wprowadził zmiany, które miały docelowo pomóc użytkownikom "znaleźć społeczność związaną stricte z pasjami i zainteresowaniami". Wielu z nas jednak się to nie podoba, bowiem z tego tytułu nie jesteśmy w stanie dostrzegać od razu postów publikowanych przez naszych znajomych, które jednak bardziej by nas ciekawiły od natłoku reklam. Jak temu zaradzić? Wystarczy przejść do innej zakładki.

Jak uporządkować swoją tablicę na Facebooku? To bardzo łatwe!

Facebook nie zrezygnował bowiem całkowicie z przedstawiania nam postów publikowanych przez znajomych. Aby być na bieżąco z aktualnościami publikowanymi przez osoby, które nas interesują, wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę. W aplikacji mobilnej należy na początek kliknąć w swoje zdjęcie profilowe. Następnie wybrać opcję "Ustawienia i prywatność" i "Ustawienia". Później należy wyszukać "Pasek nawigacji" i wejść w "Dostosuj pasek". Następnie wystarczy tylko znaleźć "Aktualność" i zmienić z "Automatycznie" na "Przypięte". Dzięki temu po wejściu w zakładkę "Aktualności" będziemy mogli przeglądać tylko i wyłącznie wpisy zamieszczane przez znajomych, bez konieczności walki z reklamami. Prawda, że to proste? A jakie przydatne!

Polska black metalem stoi? Oto najlepsze kapele znad Wisły grające ten gatunek

Studniówka 2024 VII LO im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie